فارس/ نماینده منتخب مردم شهرستان‌های زنجان و طارم در یازدهمین مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت فضای مجازی، به دنبال تشکیل کمیسیون فضای مجازی در مجلس یازدهم خواهیم بود.

مصطفی طاهری، امروز در جلسه دیدار با سرپرست مخابرات منطقه زنجان با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در مخابرات منطقه زنجان به اهمیت ارتباطات در جامعه امروز و نقش اثرگذار آن در فرهنگ اجتماعی و سیاسی کشور تاکید کرد.

وی افزود : با توجه به اهمیت فضای مجازی و به دنبال تشکیل کمیسیون فضای مجازی در مجلس یازدهم خواهیم بود.

در ادامه سرپرست مخابرات منطقه زنجان به بیان عملکرد یک‌ساله گذشته مخابرات منطقه زنجان در حوزه‌های تلفن ثابت ارتباطات سیار ، دیتا و فیبرنوری پرداخت و افزود: در سال 98 رخدادهای خوبی را در عرصه‌های ارتباطات استان زنجان شاهد بودیم که آثار آن در سطح استان قابل لمس است .

همایون دلجویی خاطرنشان کرد: نوسازی شبکه تلفن همراه (Swap) از گام‌های موثر مخابرات منطقه زنجان در سال 98 بوده که با همت و تلاش کارکنان مخابرات منطقه زنجان به نتیجه ارزشمند رسیده است .

وی در ادامه اظهار داشت: مخابرات منطقه زنجان در راستای ارائه خدمات و اینترنت به شهروندان فعالیت‌های اثربخشی را انجام داده که در نتیجه آن، 54 درصد سرویس اینترنت مشترکین استان زنجان توسط مخابرات عرضه می‌شود که نسبت به سال گذشته 8درصد رشد بازار داشته که این امر نشان از توان بالای مخابرات در ارائه خدمات اینترنتی است .

سرپرست مخابرات منطقه زنجان افزود: در ایام پیش از نوروز که بیشتر خدمات در بستر اینترنت بود، خوشبختانه هیچگونه قطعی اینترنتی را مشاهده نکردیم و برای ارائه سرویس‌های با کیفیت، تمهیدات لازم برای بهره گیری مشتریان انجام شد.

دلجوی در ادامه به معرفی سرویس‌های نوین دیتا پرداخت و از مزایای FTTH ، VDSL سخن گفت.

وی، اجرای پروژه ارتقاء سایت‌های اتوبان قزوین- زنجان از 2G به 3G و 4G و همچنین اجرای فیبرنوری در قالب طرح uso در مسیر گرماب به زرین رود، زرین آباد ایجرود تا سجاس، سارمساقلو-سهرین، ارمغانخانه- مشکین و قیطول – قره بوطه بخش دیگری از اقدامات مخابرات منطقه زنجان را در سال 98 خواند.