باشگاه خبرنگاران/ منتخب مردم اصفهان و ورزنه در مجلس یازدهم گفت: امروز دو نفر از نامزد‌های ریاست مجلس جلساتی را برگزار کردند که در هر جلسه تعدادی از نمایندگان حضور داشتند.

عباس مقتدایی خوراسگانی منتخب مردم اصفهان و ورزنه در مجلس یازدهم در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جلسات امروز آقایان حاجی بابایی و قالیباف با تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم برای انتخاب رئیس مجلس گفت: برگزاری دو جلسه صبح امروز به صورت تقریبا همزمان توسط دو نامزدِ مطرح برای ریاست مجلس نشان داد که فراکسیون نیرو‌های انقلاب در صدد هستند تا با ایجاد بالاترین سطح از هماهنگی بتوانند فرآیند انتقال مجلس دهم به مجلس یازدهم را به خوبی انجام دهند.

او ادامه داد: امروز دو نفر از نامزد‌های ریاست مجلس جلساتی را برگزار کردند که در هر یک از این جلسات تعدادی از نمایندگان حضور داشتند. در این جلسات رئیس هیئت اجرایی فراکسیون اجرایی مردمی انقلاب اسلامی نیز در هر یک از جلسات به طور جداگانه توضیحاتی را در خصوص نحوه برگزاری جلسه فراکسیون اکثریت و همچنین شیوه رای گیری در آن را تشریح کردند.

مقتدایی در ادامه با اشاره به اینکه آقایان قالیباف و حاجی بابایی در دو جلسه اختصاصی با منتخبان مجلس یازدهم به عنوان مخاطب صحبت کردند، اظهار کرد: هر دو نامزد ریاست مجلس با مخاطبان خود صحبت کردند و برنامه‌های کاری و اهداف اصلی و همچنین سرخط‌های اساسی که در صورت دستیابی به کرسی ریاست انجام خواهند داد، تشریح کردند.

او ادامه داد: در این جلسات علاوه بر آقایان حاجی بابایی و قالیباف تعدادی از نمایندگان نیز دیدگاه‌های خود را مطرح و تا حدودی هم برای نامزد‌های خود تبلیغ کردند. اما واضح‌ترین مطلبی که به خوبی قابل مشاهده بود این نکته است که نمایندگان به دنبال آن هستند تا به دور از هرگونه حاشیه سازی‌ها بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساختار‌های مجلس شورای اسلامی را شکل دهند و وحدت موجود میان نمایندگان را به حداکثر برسانند و تلاش کنند تا با جدیت زمینه نظارت بر رفتار‌های دولت و قوه مجریه را فراهم کنند.

منتخب مردم اصفهان و ورزنه در مجلس یازدهم در ادامه خاطرنشان کرد: مقرر شد تا اعضای هیئت اجرایی در هر دو جلسه حضور پیدا کنند تا بتوانند با جدیت بیشتری به انجام بهتر امور کمک کنند.

او در پایان و‌ در پاسخ به اینکه نظرات منتخبان مجلس برای ریاست مجلس به کدام گزینه متمایل بود افزود: چون دو جلسه به صورت جداگانه برگزار شد، تعداد افراد شرکت کننده در جلسات می‌توانست نوعی وزن کشی سیاسی برای هر یک از نامزد‌های ریاست مجلس محسوب شود که این روند می‌تواند در تصمیمات آینده جهت انتخاب سایر اعضای هیئت رئیسه اثرگذار باشد.