ایسنا/ رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که پس از بهبود وضعیت کرونا در کشور، نمایندگان در اولین فرصت برای پیمان مجدد با حضرت امام و آرمان های شهدا به حرم امام راحل خواهند رفت.

حجت الاسلام سیدمحمد رضا میرتاج الدینی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس و با استناد به ماده ۲ آیین نامه داخلی مجلس بیان کرد: ابتدا به هیات رئیسه مجلس یازدهم تبریک می گویم و از نطق جامع رئیس مجلس که مواضع مجلس یازدهم را به درستی مطرح کرده و به فرصت ها، تهدیدها و راهکارها اشاره داشته است تشکر می کنم.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس بخش دوم ماده ۲ آیین نامه داخلی مجلس، پس از قرائت پیام رهبری و سوگند نمایندگان در جلسه افتتاحیه مجلس، نمایندگان باید در بارگاه امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب حضور یافته و ضمن ادای احترام با امام (ره) و شهدای انقلاب تجدید عهد کنند. اما متاسفانه امسال در جلسه افتتاحیه این اقدام صورت نگرفت و این تذکر به هیات رئیسه سنی مجلس وارد است.

منتخب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون وضعیت کرونا در کشور رو به بهبود است و خیلی از کارها از روز شنبه به صورت عادی از سر گرفته شد و کادر درمانی، پزشکان، پرستاران و وزیر بهداشت زحمات زیادی کشیدند و اکنون جمهوری اسلامی به یک الگوی مثبت تبدیل شده و بیش از ۸۰ درصد از مبتلایان بهیود یافته اند. در آستانه ارتحال امام قرار داریم و هیات رییسه باید برای روزهای عادی برنامه ریزی کرده و نمایندگان در مرقد امام راحل حضور یافته و با آرمان های امام و شهدا تجدید عهد کنند.

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با کرونا همانند قانون برای همه لازم الاجرا است و تاکنون حرم حضرت امام(ره) بسته بوده و کسی اجازه ورود ندارد طبیعی است که ما نمی توانستیم این مراسم را اجرا کنیم اما در اولین فرصت این مراسم برگزار خواهد شد و نمانیدگان برای تجدید پیمان با حضرت امام و آرمان های شهدا در مرقد امام راحل حضور خواهند یافت.