فارس/ سفارت ایران در قطر با اشاره به پیگیری ها برای انتقال زندانیان ایرانی به کشور در پی شیوع کرونا اعلام کرد در آخرین دیدار کنسولی مسئولان قطری تاکید کردند سلامتی و شرایط رفاهی همه زندانیان ایرانی مناسب بوده و هیچگونه نگرانی در این باره وجود ندارد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه امروز در اطلاعیه ای به تشریح اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات هموطنان ایرانی مقیم قطر و همچنین زندانیان ایرانی در این کشور پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه پس از شیوع بیماری کرونا در قطر و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه در این کشور، در تعامل با دولت قطر جهت رفع مشکلات هموطنان عزیز اقدامات و پیگیری های لازم را به عمل آورده و خوشبختانه دولت قطر نیز همکاری لازم را مبذول داشته است.

در این اطلاعیه آمده است: در راستای تسهیل بازگشت هم میهنان عزیز به کشور، با پیگیری های به عمل آمده تاکنون ۹ مجوز پروازی اخذ و بیش از ۱۴۰۰ نفر از هموطنان به کشور بازگشته اند و پیگیری های لازم برای اخذ مجوزهای پروازی جدید ادامه دارد.

این سفارتخانه می افزاید: در حال حاضر تعدادی زندانی ایرانی در زندان های قطر وجود دارند که بخش کنسولی سفارت تا پیش از بحران کرونا، درخواست های آنها را مستمرا و مستقیما پیگیری کرده است. با عنایت به اینکه به دلیل اقدامات پیشگیرانه در زندان ها، ملاقات با زندانیان ممنوع می باشد، رسیدگی به درخواست ها و شرایط آنها از طرق لازم صورت پذیرفته و موضوع عفو یا انتقال آنها به کشور با مسئولان ذیربط قطری دنبال شده است.

در این اطاعیه آمده است: به دلیل ابتلای برخی زندانی های زندان مرکزی دوحه به ویروس کرونا، موضوع انتقال هموطنان زندانی با جدیت در دستورکار قرار گرفته و شرایط رفاهی و بهداشتی آنها به طور مستمر در تعامل با مسئولان قطری پیگیری می شود. در آخرین دیدار کنسولی، مسئولان قطری تاکید کردند که سلامتی و شرایط رفاهی کلیه زندانیان ایرانی مناسب بوده و هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.