آخرین خبر/ سخنگوی دولت اشاره به جریان انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا اعلام کرد:در آینده هم با قاطعیت هرجایی که بتوانیم تبادل کالا داشته باشیم کار خود را ادامه می دهیم.

اهم اظهارات ربیعی را نشست خبری بخوانید:

خرداد را با نام امام خمینی(ره) می شناسیم. ۱۴ و ۱۵ خرداد فرصتی را برای اعضای دولت فراهم می‌کند که مجددا با آرمان های امام(ره) و آنچه که در راستای مبارزه با ظلم بود و با مشی امام(ره) تجدید پیمان کنند.

افتتاح مجلس جدید و انتخاب هیئت رئیسه را داشتیم. از طرف دولت به همه نمایندگان منتخب تبریک می گوییم. جامعه متحول شده با نیازهای متنوع، تحریم های کمر شکن، فشار عظیم اقتصادی برای نظام و فشار بر مردم، هجوم سیاسی بر ایران، اقتصاد کوچک شده توسط تحریم نیازمند درکنار هم قرار گرفتن همه ارکان است.

با سخت کوشی برای مهار مشکلات کشور تلاش کردیم. بیماری کوئید ۱۹ در فروردین ۴۳ هزار میلیارد تومان مشکل مالی برای دولت ایجاد کرد.

امیدواریم مجلس تازه نفس به دولت بپیوندد. دولت در زمان باقی مانده خود نه تنها به کار خود با قدرت ادامه خواهد داد، بلکه مسیر را هم در راستای حل مشکلات طی می‌کند.
دولت با قدرت و نهادسازی مناسب تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ می‌ایستیم و هیچ فرصتی را تلف نخواهد کرد


قدردانی از مقام معظم رهبری برای نام گذاری سال به نام سال جهش تولید

ضمن قدر دانی از مقام معظم رهبری برای نام گذاری سال به نام سال جهش تولید که مفهومی پر معنا در سالی که کرونا وجود داشت، است؛ دولت به خوبی می دانست این نام گذاری هوشمند برای گذار از دو ویروس تحریم و کرونا راهی مهم و درست است.

چهار راهبرد تولید صنعتی در بخش کشاورزی، در بخش صنعت ، تداوم تامین ارز، افزایش صادرات و کاهش واردات در کشاورزی و مبارزه با قاچاق را طی کردیم. در صنعت خودرو با تولید زیاد به سمت کنترل قیمت رفتیم و ادامه خواهیم داد. در حوزه نیرو به سمت جهش تولید حرکت کردیم و می کنیم.

تحریم های آمریکا به جایی نخواهد رسید
ارسال صادرات ما به ونزوئلا یک اقدام طبیعی بر اساس حرکت آزاد تجارت بین الملل بود. در آینده هم با قاطعیت هرجایی که بتوانیم تبادل کالا داشته باشیم کار خود را ادامه می دهیم. تحریم های امریکا به جایی نخواهد رسید. از این پس هم جلوی تداوم حرکت صادرات و واردات ما را نخواهد گرفت. امیدواریم دولت آمریکا از سر عقل گرایی بر شعارهای ظاهری خود در تجارت آزاد در آب‌راه ها بماند.

آمریکا کم ترین صلاحیتی برای نصیحت کشورها در زمینه حقوق بشر ندارد
بر خلاف ایالت متحده آمریکا در امور داخلی کشورها دخالت نمی کنیم. ما از نزدیک نا آرامی ها را در این کشور رصد می کنیم و نگرانیم. این حوادث نشان می دهد آمریکا کم ترین صلاحیتی برای نصیحت کشورها در زمینه حقوق بشر ندارد.
دولت آمریکا باید وقت بیشتری برای سامان دادن به امور داخلی خود به جای دخالت در امور کشورها بگذارد. امیدواریم از روش جمهوری اسلامی و سایر کشورها در راستای عدم دخالت در امور داخلی اش درس لازم را بگیرد.

آخرین اقدامات دولت برای آب رسانی به قیزانیه
ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری دولت در مورد موضوع «قیزانیه» گفت: دولت از نیمه سال ۹۲ هشت میلیون نفر از هموطنان را از سیستم آب بهداشتی برخوردار کرده است. می خواهیم تا پایان دولت به ۱۰ میلیون نفر برسانیم. در حالی که قبل از ۹۲ یک میلیون نفر بود. تصمیم بر یک پارچه سازی آب و فاضلاب گرفتیم تا کار آب رسانی را ادامه دهیم. طرح آب رسانی به قیزانیه از مدتی قبل در دست اجرا بوده است.
متوسط سرانه آب در شهرها ۲۰۰ لیتر است، برای این شهر و اطرافش ۲۴۰ لیتر تامین شده است.
آخرین گزارشی که امروز صبح دریافت کردم حاکی از این است که تا دو هفته دیگر با تزریق ۴۸ میلیارد تومان، ۵۰ کیلومتر راه آبی به قیزانیه ایجاد می‌شود. ۳۰ میلیارد دیگر برای تکمیل برخی روستاهای پراکنده در دست اقدام است. این یک مشکل ۳۰ ساله است. ۴۰ کلاس کانکسی داشتیم که امروز خوشبختانه هیچ کلاس کانکسی نداریم. الان همه روستاها برق و آب دارند. گاز رسانی تا سال ۹۹ تمام می شود. اگر سرعت لازم را نداشتیم و مردم به خیابان آمدند متاسفیم و عذر خواهی می کنیم. اما مردم می دانند در این حوزه هایی که گفتم اتفاقات خوبی افتاده و به سرعت مشکل آب را بر طرف می کنیم.

حذف یک بند از مصوبه حذف صفر از پول ملی برای جلب نظر شورای نگهبان
ربیعی در مورد ایراد شورای نگهبان به مصوبه مجلس در حذف صفر از پول ملی گفت: ایرادی که شورای نگهبان گرفت در مورد صندوق بین المللی پول است با توجه به مجموعه بررسی ها ما آن بند را حذف می کنیم که نظر شورای نگهبان تامین شود.

واکنش «سخنگوی دولت» به خبر تهدید شدن وزیر بهداشت به برکناری
من دوستی دیرینه‌ای با آقای نمکی دارم و عموماً زیاد هم با هم صحبت می‌کنیم، این خبر را تکذیب میکنم، از آن فردی که چنین موضوعی را مطرح کرد هم می‌خواهیم با دقت حرف بزنند
با شناختی که از آقای واعظی دارم مطمئن هستم غیر از نظر رییس‌جمهور اقدامی انجام نمی‌دهند
روند رونق تا اسفند 98 با وجود تحریم خوب بود، امیدواریم با برطرف شدن کرونا دوباره به رونق برگردیم/بانک مرکزی پیش بینی 24 درصد تورم را برای یک سال آینده داشته است

چشم انداز قابل دسترسی درآمد های ارزی حدود 41 میلیارد دلار امسال بسته شده است
هیچ دوره ای مثل این دوره وزارت خارجه تبدیل به ستاد صادرات نشده بود

آتش سوزی در جنگل ها در بسیاری از کشور ها با روزهای طولانی رخ می دهد
در برخی از مناطق به دلیل صعب العبوری نیاز به هلی کوپتر بوده که بودجه مورد نیاز برای پروازها در جلسه اخیر دولت تصویب شد