ایسنا/ منتخب مردم گچساران در مجلس به ادعای برخی نمایندگان درخصوص تهدید آنها از سوی همشهریانش به دلیل اعتراض به اعتبارنامه وی واکنش نشان داد.

غلامرضا تاجگردون در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: «برخی از نمایندگان محترم که نسبت به اعتبارنامه اینجانب معترض هستند مدعی هستند توسط همشهریان اینجانب تهدید شده‌اند، خواستم عرض کنم حتماً همشهریان عزیز و دوستان خوب من این روش‌ها را نخواهند رفت و این موضوع هم طی مراحل قانونی دارد و ان‌شاءالله رفع خواهد شد.»

ادعای تهدید مسلحانه از سوی نماینده منتخب تهران
در پی اعتراض چند نماینده به اعتبارنامه تاجگردون، مجتبی رضاخواه نماینده تهران گفته بود: «تا چندی پیش، حتی تمدن‌های دیگه رو هم به گفت‌وگو دعوت می‌کردند؛ جدیدا برای بررسی اعتبارنامه، تهدید مسلحانه می‌کنند!
هیچ وقت یک جوان انقلابی را تهدید نکنید!»

ماجرا چه بود؟
ماجرا از آنجا شروع شد که برخی منتخبان نسبت به احتمال جعلی بودن مدرک دکتری، ایجاد شبکه خانوادگی و فامیلی در دستگاه‌ها و شرکت‌های مختلف دولتی و غیر دولتی و همچنین کسب منافع اقتصادی ویژه از طریق رانت و سودجویی از طریق سواستفاده از جایگاه نمایندگی تاجگردون اعتراض کرد‌اند.

هر چند اعتبارنامه 273 منتخب مجلس یازدهم شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته (یکشنبه 11 خرداد 99) پارلمان بررسی و پس از قرائت گزارش شعب درباره اعتبارنامه منتخبان مذکور، اعتبارنامه 270 منتخب تأیید شد، اما نام غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران، کاظم دلخوش اباتری منتخب مردم صومعه سرا و حسین محمدصالحی منتخب فریدن در مجلس قرائت نشد.
به دنبال آن، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در توضیح تذکر تبصره یک ماده 28 آیین نامه داخلی مجلس گفت: بعد از اینکه نسبت به اعتبارنامه برخی منتخبان اعتراض صورت گرفت، پرونده های اعتراضی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد که این روند در حال انجام بوده و پرونده‌ها به شورای نگهبان ارسال می شود.

نامه جدید معترضان به اعتبارنامه تاجگردون به شورای نگهبان
امروز نیز جلسه‌ای در شعبه 15 مجلس با حضور 9 نماینده معترض به اعتبارنامه تاجگردون تشکیل شد و نمایندگان به بیان دلایل خود به همراه اسناد موجود در خصوص اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون پرداختند.
در این نشست نمایندگان معترض طی نامه‌ای به هیأت رئیسه خواستار اختصاص زمان بیشتری برای رسیدگی اعتبارنامه تاجگردون شدند.
معترضان به اعتبارنامه تاجگردون همچنین مجددا نامه‌ای جداگانه‌ای به شورای نگهبان برای رسیدگی بیشتر به اعتبارنامه تاجگردون ارسال کردند.
بر اساس مذاکرات صورت گرفته هیأت رئیسه مجلس 5 روز کاری برای بررسی مجدد به نمایندگان معترض مهلت داد تا نسبت به اعتبارنامه این منتخب مجلس بررسی بیشتر صورت گیرد.
غلامرضا تاجگردون در جلسه امروز حضور نداشت و به گفته معترضان، تا کنون اسنادی از سوی تاجگردون دال بر دفاعیات خود در برابر اعتراضات نمایندگان به شعبه 12 مجلس ارائه نشده است.

منتخب گچساران سندی برای دفاع از خود ارائه نکرده
به گزارش فارس، بر اساس ماده 11 آئین نامه داخلی مجلس، وظایف هیأت رئیسه موقت اداره جلسات مجلس تا زمان تأیید اعتبارنامه دوسوم نمایندگان و اجراى انتخابات هیأت رئیسه دائم و تمشیت امور ادارى مجلس است.
پس از برگزاری مراسم تحلیف، از سوی هیات رییسه سنی شعب 15 گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان در همان جلسه نخست تشکیل و همه منتخبان به قید قرعه در میان شعب تقسیم می شوند.

تصمیم‌گیری درباره نحوه ادامه رسیدگی به اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون توسط هیات رئیسه مجلس
در همین رابطه مالک شریعتی نماینده معترضا کننده به اعتبارنامه تاجگردون درباره حضور معترضان به اعتبارنامه تاجرگردون منتخب مردم گچساران در شعبه ۱۲ مجلس، اظهار داشت: امروز صبح بنده، آقایان خضریان، کریمی و رضاخواه به عنوان معترضین اعتبارنامه آقای تاجگردون به شعبه 12 مجلس دعوت شده بودیم.
وی افزود: در جلسه امروز صبح شعبه ۱۲، ۷ نفر از اعضای شعبه حضور داشتند که تا ساعت ۹ و نیم تعداد اعضا به ۱۰ نفر رسید و به دلیل اینکه آقای موسوی لارگانی رئیس شعبه ۱۲ کسالت داشتند و تعداد اعضای شعبه به حدنصاب نرسید بنابراین جلسه‌ برگزار شد اما حد نصاب نداشت.
شریعتی با اشاره به عدم حضور تاجگردون در نشست امروز شعبه 12 مجلس، خاطرنشان کرد: با توجه به مسائل پیش آمده در نشست امروز شعبه 12، طبق ماده 30 آیین‌نامه، هیات رئیسه مجلس درباره نحوه ادامه روند رسیدگی تعیین تکلیف می‌کند.