تسنیم/ سیروس عسگری استاد دانشگاه صنعتی شریف که ۱۴ خرداد امسال از بند آمریکایی‌ها رهایی یافت، ناگفته های سه سال زندان در آمریکا را روایت می کند.

دکتر سیروس عسگری استاد دانشگاه صنعتی شریف امشب در گفتگویی زنده و مجازی، داستان پرماجرای خود از بازداشت در آمریکا تا بازگشت به ایران را روایت می کند.
این گفتگو امشب (10 تیرماه) ساعت 21 از طریق لینک HTTPS://LAHZENEGAR.COM/MEETDRASGARI/LIVE پخش خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند بدون محدودیت در آن شرکت کنند. این برنامه توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد. همچنین قابل ذکر است که یکی از وکلای دکتر عسگری در دادگاه فدرال در این گفتگو حضور دارد.
به گزارش تسنیم، این استاد دانشگاه صنعتی شریف سه سال با اتهام دروغین اف‌بی‌آی گرفتار دادگاه و محاکمه بود، اما با مقاومت و با کمک وکلای تسخیری توانست در نوامبر 2019 در شرایطی که دولت آمریکا با تمام امکانات مقابل او بوده، تبرئه‌اش را از دادگاه بگیرد.
وی پس از شش ماه تحمل شرایط دشوار زندان که پس از آن به ویروس کرونا مبتلا شد، نهایتا 14 خرداد امسال پا به خاک ایران گذاشت. بازگشت ایشان به کشور به عنوان پیش شرط تبادل زندانیان آمریکایی و ایرانی مباحثی را به دنبال داشت.
دکتر عسگری و یکی از وکلای او در دادگاه فدرال در گفتگوی زنده امشب به شفاف سازی درباره موضوعات مرتبط با این ماجرا می پردازند.