آزادی/ ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما از احتمال کاندیداتوریش برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 خبر داده است که ناصر ایمانی از فعالین سیاسی به آن واکنش نشان داده است.

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا در گفت‌وگویی گفت: «به نظر من از الان نمی‌توان روی کاندیداتوری هیچ کسی حساب کرد. چه آن‌هایی که می‌گویند نمی‌آیم و چه آن‌هایی که می‌گویند خواهند آمد. هر آنچه که در این رابطه گفته می‌شود هم گمانه‌زنی است و خیلی تحولات در این مدت اتفاق خواهد افتاد و همه آن‌ها بر انتخابات آتی اثرگذار خواهد بود».

وی درباره احتمال کاندیداتوری ضرغامی نیز گفت: «آقای ضرغامی هم می‌تواند یکی از کاندیدا‌ها باشد. به هرحال در سال ۹۶ هم او به عنوان یک کاندیدا مطرح بود و این یعنی زمینه فکری برای ورود او به رقابت‌ها وجود دارد «ایمانی، اما در دفاع از رویه ضرغامی که با سال‌های تصدی‌گری او در صدا و سیما همخوانی ندارد، گفت: «این برداشت به این خاطر است که جامعه آقای ضرغامی را کمتر می‌شناسد. در واقع قبل از اینکه او رئیس سازمان صداوسیما باشد، خیلی شناخته شده نبود و در آن زمان هم به خاطر سمت خود ملاحظاتی داشت. افرادی که از قدیم او را می‌شناسند، اما می‌دانند که مشی او مستقل است و و نوعی آزاد منشی دارد. گاهی هم دیدگاه‌هایش با نظر یک جریان سیاسی منطبق نیست، اما می‌گوید».

وی تاکید کرد: «ضرغامی همین است که الان می‌بینید و این‌طور نیست که بخواهد از خود چهره‌سازی کند».

این کارشناس مسائل سیاسی اصولگرا در پاسخ به اینکه آیا ضرغامی آن گزینه‌ای است که اصولگرایان درباره حمایت از وی به اجماع برسند؟ گفت: «همه این‌ها نسبی است، بستگی به این دارد که چه کسانی کاندیدا می‌شوند. قطعا اگر بپرسید ضرغامی بهترین گزینه است، پساخ منفی است، اما اینکه از وی حمایت می‌شود یا نه بستگی به این دارد که چه کسانی در انتخابات حضور داشته باشند».

وی همچنین گفت: «شاید کمتر چهره‌ای را در جریان اصولگرا داشته باشیم که همه طیف‌ها پشت او بایستند. در جریان اصلاح طلب هم همین طور است. معمولا چنین چهره‌هایی کم هستند».