آزادی/ فعال سیاسی اصلاح طلب با اعلام مخالفت در مورد کاندیداتوری عارف در انتخابات 1400تصریح کرد «به هیچ وجه آقای عارف صلاحیت ندارد که کاندیدای اصلاح‌طلبان باشد».

حسین انصاری راد، فعال سیاسی اصلاح طلب به انتقاد از عملکرد ضعیف عارف در مجلس و شورای عالی پرداخت و گفت: « ایشان در دوره‌ای که در مجلس بود و موقعیت مناسبی برای کار داشت، خود را نشان داد. هیچ نطقی و اقدامی نکرد که بتواند به اصلاحات کمک کند. ایشان هیچ محلی در این مقام (کاندیدای ریاست جمهوری) ندارند.»


این نماینده پیشین مجلس در پاسخ به اینکه علت استعفای عارف چه بوده است؟ گفت: « من نمی دانم چرا استعفا داد اما بر اساس عملکرد وی نمی‌توان پذیرفت که کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان باشد. او در مجلس دهم یک نطق با خاصیت نداشت. حتی یک حرفی که بتواند مواضع اصلاح‌طلبی را مشخص کند، نزد. آقای عارف مدعی است که مشغول صحبت‌ها و مذاکرات مخفی بوده است و آن‌ها هم به جایی هم نرسید. عارف در حوزه مساله حصر اقدام قابل مشاهده‌ای نداشت. در باره باقی مسائل نیز همین طور. حالا مردم بیایند به چنین فردی رای دهند؟! اصلا رئیس جمهور شود که چه کند؟!»


وی تاکید کرد: «کشور اکنون به یک رئیس جمهور شفاف و صریح نیاز داریم. کسی که بیماری‌های کشور را بداند و بتواند راه علاجی هم پیدا کند.»


انصاری راد در ادامه گفت: «البته من اصلاحات را فقط در درون کشور موفق می‌دانم و تاکید می‌کنم که بیرونی‌ها نقشی غیر از تخریب ندارند لذا قطعا باید در درون کشور و سردمدارانی که نقشی در گردش امور دارند، یک تصمیم جدی بگیرند و مراکز اصلی در راس قدرت هم تصمیم بگیرند و کشور از این بن بست خارج شود و یک مدیریت جدید با سیاست‌های جدید ایجاد شود . به نحوی که ملت امیدوار شوند. مردم در دور اول روحانی بسیار امیدوار بودند من خودم شاهد شعف مردم بودم و دیدم که چطور به امید آن شعارها وارد میدان شدند. البته او هم در چهار سال اول به برجامی دست یافت که می‌توانست راه نجات باشد اما از درون و بیرون دچار بن‌بست شد. حتی در دوره دوم ریاست جمهوری روحانی هم مردم امیدوار بودند اما الان مردم امیدوار نیستند و نمی‌توانند به هیچ کس امیدار باشند. مردم دچار یک یاس مطلق هستند. برای امیدوار کردن مردم باید کاندیدایی بیاید که پیشنهادات و چهره روشنی از خود نشان داده باشد.»


این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به اینکه بهترین گزینه برای 1400 از نظر شما کیست؟ گفت: «‌من اصلاح‌طلبان را اعم از اصلاح‌طلبان اسمی و اصطلاحی و اصلاح طلبان واقعی می‌دانم. من خانم نسرین ستوده، زیباکلام و بسیاری ازدانشگاهیان را اصلاح‌طلب می‌دانم. در شرایط فعلی فکر می‌کنم که اصلاح طلبان زیر سایه اصلاح‌طلبان واقعی می‌توانند، موفقیتی داشته باشند. البته بالاخره در آینده شرایط کشور متغیر خواهد بود. ما بن بست‌ها‌، مشکلات، سختی‌های اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و حتی کرونا را داریم لذا باید کمی صبر کنیم تا شرایط کشور قدری بهبود یابد و بعد تصمیم بگیریم. در وضعیت فعلی اما من فکر می‌کنم که افرادی مثل ظریف و زیباکلام می‌توانند مردم را امیدوار کنند».