ایسنا/ برنامه حضور برخی وزرا در کمیسیونهای مجلس از سوی نمایندگان پارلمان اعلام شد.

وزیر کشور فردا به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می‌رود
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از حضور وزیر کشور در جلسه فردا این کمیسیون خبر داد.
محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: قرار بر این شد در جلسه فردا وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها حضور یابند و برنامه‌های خود و استانداران را در حوزه استان‌ها برای حل مشکلات مردم اعلام کند.
وی در ادامه اظهار کرد: امروز فشار زیادی در حوزه معیشت بر دوش مردم است. باید تدابیر لازم و برنامه ریزی برای کم کردن فشار از دوش مردم صورت گیرد.
نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم تصریح کرد: در جلسه فردا کمیسیون با حضور وزیر کشور اقداماتی که باید برای رفع مشکلات گرانی و معیشتی صورت گیرد مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیران نیرو و نفت مهمانان جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون انرژی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای نیرو و نفت در جلسه فردا صبح و بعد از ظهر کمیسیون انرژی خبر داد.
مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: جلسات کمیسیون انرژی در روز سه شنبه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد. در جلسه صبح سه شنبه کمیسیون میزبان آقای اردکانیان وزیر نیرو خواهیم بود تا مسائل مربوط به این حوزه با حضور ایشان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه بعد از ظهر نیز کمیسیون انرژی میزبان آقای زنگنه وزیر نفت خواهد بود تا مسائل مربوط مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر علوم فردا به کمیسیون آموزش می‌رود
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری فردا در جلسه این کمیسیون حضور پیدا خواهد کرد.
احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آقای غلامی فردا در جلسه کمیسیون حضور پیدا می‌کند تا درباره‌ی برنامه‌های این وزارتخانه گزارشاتی به نمایندگان ارائه دهد، اظهار داشت: ما مباحث مهمی همچون وضعیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه پیام نور و مشکلات موجود را پیش‌رو داریم که قطعا آن را مطرح خواهیم کرد.
وی درباره‌ی این‌که آیا امکان طرح موضوع تعویق کنکور و یا تغییر در نحوه‌ی برگزاری آن در جلسه فردا وجود دارد؟، ادامه داد: با توجه به این‌که جلسه فردا اولین جلسه وزیر علوم با اعضای کمیسیون آموزش است و مباحث زیادی هم برای طرح وجود دارد، ممکن است همچون جلسه با وزیر آموزش و پرورش فرصت طرح موضوع کنکور پیش نیاید کما این‌که تاکنون کمیسیون آموزش درباره کنکور ورود پیدا نکرده ولی در آینده نزدیک جلساتی را برای روشن شدن موضوع تشکیل خواهیم داد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظرات متفاوت درباره تعویق کنکور یا تغییر نحوه برگزاری آن اظهار کرد: تماس‌های بسیاری با نمایندگان گرفته می‌شود که حتی در مواردی آسایش را از ما سلب کرده، ساعت تماس‌ها هم به نیمه شب می‌رسد که در آن عده‌ای خواستار تعویق کنکور و عده‌ای خواستار برگزاری آن در موعد مقرر هستند. استدلال برخی از کنکوری‌ها این است که اگر کنکور به تعویق افتد زحمات آنها به هدر می‌رود و استدلال عده‌ای دیگر این است که در شرایط کرونا برگزاری کنکور درست نیست. در نهایت نظرات متفاوت وجود دارد ولی کمیسیون در آینده جلسه‌ای برای این موضوع برگزار خواهد کرد.

وزیر اقتصاد برای بررسی وضعیت بازار ارز به کمیسیون اقتصادی می‌رود
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر اقتصاد مهمان جلسه روز سه شنبه مجلس برای بررسی وضعیت بازار ارز است.
سید غنی نظری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فردا سه‌شنبه در کمیسیون اقتصادی جلسه ویژه‌ای با وزیر اقتصاد داریم تا وضعیت بازار ارز را مورد بررسی قرار دهیم به هر حال کلیه سیاست‌های پولی و بانکی توسط وزارت اقتصاد اتخاذ می شود و پیش از بانک مرکزی این وزارت اقتصاد است که باید پاسخگو باشد.
وی افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه فردا راهکارهای خود را در راستای کنترل بازار ارائه خواهند کرد تا ان‌شاءالله در این زمینه به جمع بندی برسیم.
نظری یادآور شد: ما پیش از این در کمیسیون اقتصادی جلسه‌ای با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم ایشان گزارشی به ما دادند و گفتند نوسانات بازار ارز موقتی است و به زودی حل می شود اگر چه هنوز این اتفاق نیفتاده است. رئیس جمهور هم دیروز گفت این التهاب یکی دو ماه است و به زودی حل می‌شود.
نماینده مردم خلخال در مجلس با بیان این که ابزار کنترل نرخ ارز در دست دولت است، اضافه کرد: کسانی هستند که کالایشان را صادر کردند اما ارز حاصله از صادرات را به داخل کشور نمی‌آورند یا افراد دیگری بودند که برای واردات کالا ارز گرفتند اما این کار را انجام ندادند من فکر می‌کنم کم کاری یا پرکاری دولت در این زمینه تعیین کننده است.
نظری در پایان خاطرنشان کرد: هر لایحه‌ای دولت برای کاهش التهاب بازار و مرتفع کردن نگرانی‌های مردم در این زمینه بدهد مجلس از آن استقبال خواهد کرد و در این زمینه همکاری لازم را می‌کنند.