ایرنا/ رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به چرخه تولید و صادرات غیرنفتی رونق داد، گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، شرایطی فراهم شود که از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی حمایت شده و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، نشست محمدباقر قالیباف با حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه برای هم‌اندیشی در حوزه اقتصادی و پیگیری حل مشکلات ارزی در کشور برگزار شد.

قالیباف دراین نشست برضرورت تشکیل جلسه مشترک بین روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و مسوولان اقتصادی دولت به منظور رفع مشکلات ارزی کشور، حمایت از صادرکنندگان و ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه بازار تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرخه تولید و صادرات غیرنفتی باید رونق پیدا کند، افزود: با توجه به افزایش نرخ ارز باید شرایطی فراهم شود که از صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی حمایت شده و برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی شود تا ارز حاصل از صادرات وارد چرخه بازار شود.

به گزارش ایرنا در جلسه علنی روز گذشته - یکشنبه- مجلس شورای اسلامی مدرس خیابانی از مشخص شدن برش استانی و بخشی برنامه کاهش ارزبری ۳.۲ میلیارد دلاری در سال ۹۹ خبر داد و گفته بود: در کشور ۱۳ هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد وجود دارد که چهار هزار مورد از این طرح‌ها پیشرفت بیش از ۸۰ درصد داشته و با شکل دادن پویش "تولید و تداوم امید" هر هفته ۲۰۰ مورد از این طرح ها راه اندازی می شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی به صادرات ۹ میلیارد دلاری کالاهای بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته اشاره کرده بود و از برنامه‌ریزی برای صادرات ۱۰.۵ میلیارد دلاری در سال جاری خبر داد.