ایرنا/ روسای مجالس تونس، ژاپن و اوکراین در پیام‌های جداگانه با تبریک انتصاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، برتقویت و گسترش روابط پارلمانی با ایران تاکید کردند.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، «راشد خریجی الغنوشی» رییس مجلس نمایندگان تونس در پیام تبریک به مناسبت انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تقویت روابط برادرانه میان مجالس ایران و تونس، موجب غنای همکاری دو کشور شده و در جهت منافع مشترک دو ملت است.

رییس مجلس نمایندگان تونس خطاب به قالیباف تصریح کرد: خرسندم به مناسبت انتخاب شما به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران گرمترین تبریک و صادقانه‌ترین آرزوها را خدمت‌تان تقدیم دارم.

الغنوشی خاطرنشان کرد: برای شما توفیق و موفقیت کامل در انجام وظایف عالیه و برای ملت ایران پیشرفت و بالندگی روزافزون را آرزومندم.

تاکید رییس مجلس مشاوران ژاپن بر گسترش همکاری‌های پارلمانی

«سانتو اکیکو» رییس مجلس مشاوران ژاپن نیز در پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و خطاب به وی اظهار داشت: به نیابت از نمایندگان مجلس مشاوران، پارلمان ملی ژاپن، انتخاب جنابعالی به ریاست مجلس شورای اسلامی را از صمیم قلب تبریک می‌گویم. امیدوارم از طریق تعامل بین مجلس، روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

رییس مجلس مشاوران ژاپن خاطرنشان کرد: برای جنابعالی سلامتی و برای کشور شریف‌تان شکوفایی هرچه بیشتر آرزو می‌کنم.

تقویت همکاری‌های پارلمانی میان ایران و اوکراین

«دمیترو رازو مکف» رییس مجلس اوکراین نیز در پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و خطاب به وی اظهار داشت: از طرف معاونان خلق اوکراین و خودم انتصاب شما را به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی تبریک می‌گویم.

رییس مجلس اوکراین تصریح کرد: امیدوارم در دور جدید روابط اوکراین و ایران تقویت شده و همکاری‌های پارلمانی گسترش یابد. موفقیت چشمگیر در فعالیت‌های مسئولانه به نفع هموطنان دو کشور را آرزو دارم.