ایرنا/ کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته میزبان ۶ وزیر، دو معاون رییس جمهوری و رییس کل بانک مرکزی خواهند بود.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته میزبان ۶ وزیر دو معاون رییس جمهوری و رییس کل بانک مرکزی خواهند بود تا مسائل مربوط به دستگاه‌های اجرایی با حضور عالیترین مقامات این دستگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.
بر این اساس محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی روز یکشنبه در کمیسیون اجتماعی حاضر خواهد شد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای گزارش درباره قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره‌ی برجام، سند همکاری ۲۵ ساله با چین و همچنین حادثه نطنز توضیحاتی خواهد داد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در کمیسیون آموزش حاضر می‌شود. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی هم روز سه شنبه در کمیسیون برنامه و بودجه درباره وضعیت اقتصادی کشور و چگونگی تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده در بودجه سال جاری گزارش می‌دهد.
کمیسیون صنایع نیز میزبان محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات است. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم در کمیسیون عمران حاضر می‌شود.
رضا اردکانیان وزیر نیرو و عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست هم این هفته با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند.
عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی هم به کمیسیون برنامه بودجه حضور خواهد یافت تا درباره علت نوسانات و افزایش قیمت ارز پاسخگوی نمایندگان باشد.

رییس کمیسیون اصل نودم این هفته انتخاب می‌شود
مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه( ۲۲ تیر ماه) و چهارشنبه( ۲۵ تیرماه) ۹۹ هفته جاری نشست علنی خواهد داشت.
این هفته قرار است گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل الحاقی بررسی شود.
گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده(اعاده شده از شورای نگهبان) و گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درمورد طرح اصلاح تبصره ۱ ماده ۳۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های نمایندگان در هفته جاری است.
بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال هم در دستور کار این هفته نمایندگان قرار دارد.
انتخاب رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با پیشنهاد هیات رئیسه، انتخاب عضو ناظر مجلس در شورای مرکزی زکات، و انتخاب عضو ناظر مجلس بر اقدامات سازمان امور مالیاتی هم در دستور کار نمایندگان قرار دارد.