فارس/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان اینکه امروزه جامعه بین الملل نگران قانون شکنی موسسان است، گفت: خروج آمریکا از برجام و تلاش در ترغیب جامعه جهانی به قانون شکنی و رعایت تحریم های یکجانبه، پیامدی جز بی ثباتی و تشدید تنش را در پی نداشته و نخواهد داشت.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در رشته توئیت هایی با عنوان «قانونمداری بین المللی» نوشت: «موضوع احترام به قوانین بین المللی به عنوان شالوده تعاملات جهانی همواره مورد توجه جامعه جهانی بوده است. در گذشته بنیانگذاران سازمان ملل دغدغه مقابله با قانون گریزی سایر اعضاء را داشتند، اما امروزه جامعه بین الملل نگران قانون شکنی موسسان است.»

وی افزود: «اقدامات ایالات متحده آمریکا در خروج از بسیاری از توافقات بین المللی نظیر برجام (و اخیرا سازمان جهانی بهداشت) و همچنین تلاش واشنگتن در ترغیب جامعه جهانی به قانون شکنی و رعایت تحریم های یکجانبه و ظالمانه این کشور علیه ایران، پیامدی جز بی ثباتی و تشدید تنش را در پی نداشته و نخواهد داشت.»

سفیر کشورمان در مسکو عنوان کرد: «جمهوری اسلامی ایران در دوران گذشته ثابت کرده که به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است. اما به نظر می رسد معیارهای خوبی و بدی دچار بحران شده است. تهران که بیشترین همکاری را با آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد، اخیرا شاهد تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام بود. موضع گیری منطقی روسیه و چین نسبت به قطعنامه مذکور موید آن است کاملا شرایط حساس کنونی را درک می کنند و این قابل تقدیر است.»

به گزارش فارس، کاظم جلالی همچنین بیان کرد: «بهره مندی ایران از منافع اقتصادی برجام حق مسلم آن است، اما تاکنون نه تنها از این منافع برخوردار نشده، بلکه با تلاش های غیرقانونی آمریکا روبرو بوده و الان نیز شاهد تلاش این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی است که به زودی بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت پایان می یابد.»

وی در پایان گفت: «به نظر می رسد روند اجرای عدالت در جهان معکوس شده است.»