آخرین خبر/ ​رئیس قوه قضاییه مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها در بازار ارز را ضروری دانست و گفت: آن بخش از این مسئله که جنبه امنیتی و سیاسی دارد، اگر دستگاه‌های امنیتی و سیاسی کشور در این باره گزارش کنند حتما دستگاه قضایی همکاری می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک سالروز میلاد امام هادی (ع) گفت: باید از شخصیت و آموزه‌های والای این امام بزرگوار، عبودیت پروردگار، بندگی خدا، توجه به جایگاه امامت و ولایت و کمک مومنانه را بیاموزیم.

به گزارش میزان؛ رییسی با اشاره به بیانات رهبری در روز عید قربان اظهار کرد: «تحریف» و «تحریم» دوقلو‌های به هم پیوسته هستند. تحریف، بازوی روانی- رسانه‌ای و فرهنگی تحریم است که بی توجهی به داشته‌های داخلی، یاس، دلبستگی به آمریکا و تسلیم و عقب نشینی را ترویج می کند حال آنکه آمریکا گرفتار بی عدالتی و نقض شدید حقوق بشر در درون خودش است.

وی افزود: هرگونه دلبستگی به آمریکا و عقب نشینی در مقابل آن و به انتظار فلان اتفاق خارجی نشستن خطای راهبردی است. 

رییس قوه قضاییه گفت: قدردان زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات به خاطر دستگیری تروریست گروهک تندر هستیم. آمریکا و اروپا امروز مامن تروریست‌های عالم شده است. چرا آمریکا مهد و مامن کسانیکه زنان و کودکان عزادار حسینیه سیدالشهدای شیراز را به خاک و خون کشیدند شده است.

رییس قوه قضاییه در واکنش به گزارش رییس سازمان بازرسی و دادستان تهران در خصوص بازگشت هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی تاکید کرد: با صاحبان کسب و کار‌های متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد و در مقابل سراغ آن برج ساز و واردکننده‌ای رفت که درآمد هنگفت دارد و مالیات هم نمی‌دهد.

در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه یکی از اعضا در گزارشی تاکید کرد که دولت اعلام کرده است ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی برنگشته؛ اما صرفا گزارش حدود ۷ میلیارد دلار آترا به قوه قضائیه داده است حال آنکه مسئول بازگشت ۲۰ میلیارد دلار مابقی، عموما شرکت های بزرگ دولتی و نیمه دولتی هستند.

رییسی نیز بدنبال این گزارش به سازمان بازرسی دستور داد به فوریت درخصوص سه چهارم ارزهای صادراتی که برنگشته و دولت گزارش آن را نداده است را بررسی کند و نتیجه آن را گزارش نماید‌.

به گزارش ایلنا؛ وی مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها در بازار ارز را ضروری دانست و گفت: آن بخش از این مسئله که جنبه امنیتی و سیاسی دارد، اگر دستگاه‌های امنیتی و سیاسی کشور در این باره گزارش کنند حتما دستگاه قضایی همکاری می‌کند.

رئیس دستگاه قضا افزود : مدیریت بازار و کنترل قمیت‌ها و مراقبت از معیشت مردم، تاکید و خواست رهبر معظم انقلاب، مردم و نخبگان است و مدیریت بازار و قیمت‌ها امری شدنی است که دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه اهتمام داشته باشند.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی نیز در این زمینه هر گونه همکاری لازم را خواهد کرد.

رئیسی گفت: با ابلاغ هر چه زودتر این ضوابط مردم خواهند توانست با رعایت ضوابط بهداشتی عزاداری‌های خود را برای سرور و سالار شهیدان در سراسر کشور برپا کنند.

رئیس قوه قضاییه همچنین با تقدیر از فعالان بهداشت و درمان کشور به ویژه پزشکان، پرستاران و کارکنان بخش بهداشت و درمان سراسر کشور به عنوان افسران خط مقدم مقابله با کرونا گفت: فعالان بهداشت و درمان کشور خوش درخشیدند و باعث دلگرمی مردم شدند.

وی همچنین حضور مومنانه طلاب، دانشجویان و جوانان را در سراسر کشور که به فرمایش رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و به کمک بخش بهداشت و درمان شتافتند بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست.

رئیس قوه قضاییه همچنین از نهاد‌های انقلابی کشور به خاطر احساس وظیفه و آفریدن جلوه‌های زیبایی از احسان و نیکوکاری قدردانی کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar