ایسنا/ نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با استناد به سخنان رئیس جمهور در مورد تصمیم سران قوا برای گشایش اقتصادی گفت: انتظار داشتیم آقای قالیباف از شأن و جایگاه مجلس دفاع کند. جای طرح و تصویب مجلس است نه جلسه سران قوا. نماینده مردم تربت حیدریه هم با انتقاد از عدم اطلاع مجلس شورای اسلامی از بررسی برخی از طرح‌ها در شورای عالی هماهنگی سران سه قوه خواستار بازگشت مجلس به راس امور و در جریان قرار گرفتن مسائل مختلف در حوزه قانون‌گذاری شد.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تبریک عید غدیر خم و روز خبرنگار گفت: فشار اقتصادی بر مردم روز به روز در حال تشدید است و از مجلس انقلابی و رئیس جهادی  آن انتظار عمل دارند. گرانی روزانه نرخ ارز، مسکن، و خودرو و امنیت اقتصادی برای مردم و تولید کنندگان شرایط سختی را ایجاد کرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: کاش یک روز مثل مردم عادی زندگی می‌کردید.

وی در مورد طرح سوال از رئیس جمهور گفت: ما در این طرح دنبال مجادله با دولت نیستیم. سوال از روحانی را جریان سیاسی خاصی حمایت نمی کند. ۵ سوال عمده اقتصادی در این طرح وجود دارد که مردم با آن درگیرند و ما تا آخر پیگیر احضار رئیس جمهور برای پاسخگویی هستیم. بهتر است سوال‌ها به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شود تا امید مردم به یاس بدل نشود. مجلس باید تکلیفش را با دولت مشخص کند، وگرنه انتظار مردم بیهوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با استناد به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر وجود طرحی اقتصادی در جلسه سران قوا گفت: انتظار داشتم که آقای قالیباف از شأن و جایگاه مجلس دفاع کند. جای طرح و تصویب مجلس است نه سران قوا. نکته قابل توجه این است که رئیس جمهور می گوید که اگر مقام معظم رهبری اجازه دهند چنین و چنان می‌شود. چرا باید از مقام معظم رهبری هزینه شود. شما مگر قبلا نگفته‌اید که آنقدر توسعه اقتصادی ایجاد می‌کنید که مردم نیازی به یارانه نقدی نداشته باشند. خواهش من این است که از مقام معظم رهبری هزینه نشود.

انتقاد زنگنه از بررسی برخی طرح‌ها در شورای عالی هماهنگی سران قوا
 
در همین رابطه محسن زنگنه در جریان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به هیات رییسه مجلس بیان کرد: تذکر بنده به سخنان ریاست مجلس شورای اسلامی که در ابتدای جلسه امروز داشتند باز می‌گردد. براساس قانون اساسی وظیفه قانون‌گذاری برعهده مجلس بوده و قانون فقط مجلس شورای اسلامی را مرجع قانون‌گذاری در کشور تعیین کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: آقای رییس جمهور چند روز گذشته در طی صحبت‌هایی اعلام کردند که هفته آینده مصوبه‌ای در حوزه مسائل اقتصادی مطرح می‌شود و گشایشی در پی دارد. در پی این روزها خبرنگاران و نخبگان اقتصادی تماس‌هایی با ما داشتند تا از جزییات این طرح مطلع شوند. امروز صبح نیز رییس مجلس شورای اسلامی به این طرح اشاره داشتند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما صحبت‌های آقای قالیباف را به فال نیک می‌گیریم که ایشان تاکید داشتند هر مصوبه‌ای در حوزه مسائل اقتصادی باید از مجرای نظارتی و بهره‌گیری از نظرات نخبگان و نمایندگان و کارشناسان بگذرد، اما همچنان شبه‌ای وجود دارد و باید برطرف شود. گویا امروز تلویحا همه ما پذیرفته‌ایم که بسیاری از اختیارات مجلس شورای اسلامی به سران قوا تنفیذ می‌شود و مجلس شورای اسلامی خاصیت خود را در مسائل اصلی جامعه از دست داده و کنار گذاشته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: نشست سران قوا با تدبیر رهبری تشکیل شد و قرار بود تنها در مواردی به حوزه تحریم باز می‌گردد و نیاز به اتخاذ تصمیمی عاجل است شورای هماهنگی سران سه قوه به آن ورود کنند، اما امروز گویا این شورا تصمیمات جدی‌تری را دنبال می‌کند که مجلس شورای اسلامی در جریان آن نیست. ما از هیات رییسه مجلس تقاضا داریم که از جایگاه و شأن مجلس شورای اسلامی صیانت کرده و دولت را ملزم کند تا هرگونه طرح خود را از مجرای قانونی یعنی مجلس عبور دهد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه‌ روز چهارشنبه‌ هیئت وزیران اعلام کرد که در آخرین جلسه سران قوا که روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد برگزار شد، تصمیمات و نتایج مهمی گرفته شد که پس از به نتیجه رسیدن در هفته آینده و موافقت مقام معظم رهبری اعلام می شود که گشایشی اقتصادی در کشور بوجود می آید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar