ایرنا/ رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش از آمادگی ارتش برای آمادگی داریم برای تسهیل در برگزاری کنکور سراسری فضاهای پادگانی خود را در سراسر جغرافیای کشور را در اختیار وزارت علوم قرار دهیم تا از فشردگی جمعیت جلوگیری شود.

دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه آیین رونمایی از سامانه های متحرک درمانی و انتقال بیمار و کارگاه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده و سالن مدیریت بحران اداره بهداشت، امداد درمان و آموزش پزشکی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی آجا تامین کننده کادر بهداشت و درمان ارتش در سراسر کشور است؛ لذا از اهمیت ویژه‌ای در حوزه سلامت کارکنان و نیروی انسانی که رکن اساسی هستند برخوردار است.

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: دانشگاه علوم پزشکی آجا جایگاه بالایی در سامانه بهداشت و درمانی ارتش دارد و باید همه عزیزان که در این مجموعه کار می‌کنند از سطح بالای دانش برخوردار باشند، چراکه در بحران‌ها این افراد پاسخگو هستند.

سیاری با اشاره به خدمات بخش بهداشت و درمان ارتش در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همین عزیزان در کناره مقدم چادر زدند و یا در زیر زمین بیمارستان صحرایی احداث کردند تا مجروحان را فورا عمل کنند و خدمات ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز در حوزه حوادث بحرانی چون سیل و زلزله همین کادر درمانی به سرعت به میدان می‌آید بنابراین باید در این رابطه به دانشگاه علوم پزشکی آجا کمک و در راستای ارتقای توانمندی کمک کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: این سامانه متحرک درمانی که امروز رونمایی شد، ضمن استفاده می‌تواند در حوزه آموزش نیز مورد استفاده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد. سامانه بهداشت و درمان ارتش به در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات، تامین نیروی انسانی و افزودن بخش‌های جدید تلاش دارد تا این مجموعه را ارتقا دهد.

سیاری گفت: در حوزه کمک به سامانه بهداشت و درمان کشور ما از روز نخست در کنار وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده است.

وی درخصوص تسهیل برگزاری کنکور سراسری تصریح کرد: بنابر تدبیر فرمانده کل ارتش که روز گذشته در جلسه قرارگاه بهداشت و درمان نیروهای مسلح انجام شد ما به وزیر بهداشت اعلام کردیم که آمادگی داریم برای تسهیل در برگزاری کنکور سراسری فضاهای پادگانی خود را در سراسر جغرافیای کشور را در اختیار وزارت علوم قرار دهیم تا از فشردگی جمعیت جلوگیری شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar