ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ۸ سال دفاع مقدس امکان و استعدادهای یک امت واحده برای غلبه بر شدیدترین بحران‌هاست.

سردار غلامرضا جلالی در یادداشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: 
هشت سال دفاع مقدس از یکسو مظهر و نماد مقاومت ملت ایران در برابر ظلم و استکبار و از سوی دیگر دانشگاهی به عظمت اساتید و شاگردان آن است. اساتیدی همچون محمد بروجردی، احمد کاظمی و قاسم سلیمانی و شاگردانی همچون شهید حججی و همه شهدای مدافع حرم. دانشگاهی که با ترویج گفتمان بازدارندگی حسینی، کشور را برای قرن‌ها بیمه اباعبدالله الحسین (ع) و قمر بنی‌هاشم (ع) ساخت.

هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای بازخوانی زرین‌ترین برگ‌ تاریخ ملت ایران است تا درس‌های این واقعه مهم در حافظه تاریخ ماندگار بماند.

۸ سال دفاع مقدس یادآور اخلاقی و ارزشی کردن یکی از تلخ‌ترین وقایع تاریخ یعنی جنگ ذیل مفاهیم بلند الهی و دینی اسلام است. ما نجنگیدیم؛ ما ۸ سال از آرمان‌های مقدسمان دفاع کردیم.

۸ سال دفاع مقدس جلوه ما می‌توانیم و امکان و استعدادهای یک امت واحده برای غلبه بر شدیدترین بحران‌هاست.

۸ سال دفاع مقدس نشان داد تنها با وجود یک رهبر حکیم و فرزانه است که می‌توان از شرافت یک ملت صیانت کرد و دشمنان خون‌خوار را به عقب راند.

۸ سال دفاع مقدس نشان داد مهم نیست کدام سوی میدان جنگ، ابزار و امکانات بیشتری دارد، مهم این است که در جنگ اراده‌ها چه کسی پیروز می‌شود.

۸ سال دفاع مقدس به ما آموخت که کشور همواره باید در عالی‌ترین سطح آمادگی و بازدارندگی باشد چراکه دشمنانی دارد که به خون این ملت تشنه هستند.

۸ سال دفاع مقدس جلوه حقیقی تحقق وعده نصرت الهی است؛ وَ الَّذِینَ جاهَدُوا فِینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا...

۸ سال دفاع مقدس جلوه ظهور و بروز کمالات انسانی در عالی‌ترین سطوح خود بود و به ما نشان داد ایثار و ازخودگذشتگی انسان‌ها چگونه می‌تواند به اوج برسد.

۸ سال دفاع مقدس مکتبی بود که امثال شهید قاسم سلیمانی در آن تربیت یافت و همچنان امثال او در ذیل ارشادات این مکتب قد می‌کشند.

۸ سال دفاع مقدس سرچشمه زنده فرهنگ مقاومتی بود که امروز عراق، یمن، لبنان، سوریه و ... را به کانون مقاومت اسلامی تبدیل ساخته است.

۸ سال دفاع مقدس گنجینه اعتقادی، اخلاقی، علمی و دفاعی برای ساختن ایران فرداست به شرطی که این گنجینه را درست فهم کنیم و از دستاوردهای آن صیانت کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar