مهر/ برگزيدگان سي‌امين جشنواره بين المللي خوارزمي امروز در هتل المپيک تهران معرفي شدند.
جشنواره بين المللي خوارزمي باسابقه ترين رقابت علمي است که بعد از انقلاب اسلامي با هدف شناسايي و معرفي برترين هاي عرصه علم و صنعت بنيان گذاشته شد تا با ترغيب پژوهشگران مسير شکوفايي علمي کشور و با حمايت از سرمايه هاي فکري براي ارائه راه حل هاي نوين و کاربردي، راه استقلال و خودکفايي اقتصادي هموار شود.

اين جشنواره با نگاه ملي براي شناسايي و معرفي بهترين و موثرترين پژوهش هاي بنيادي، کاربردي و طرح هاي توسعه اي، اختراع و نوآوري، هر ساله صدها طرح داخلي را به ميدان رقابت مي کشاند. علاوه بر آنکه به دليل جايگاه و اعتبار علمي در گستره بين المللي سبب شده که تاکنون ۲۰۰ دانشمند صاحب نام ايراني و خارجي مقيم خارج براي حضور در مراسم به ايران سفر کنند و از اين طريق زمينه هاي متعددي براي همکاري، تبادل نظر و تعاملات علمي پژوهشگران، دانش پژوهان و فناوران کشور با صاحب نظران و پژوهشگران خارجي فراهم شود.

سي‌امين جشنواره بين المللي خوارزمي فعاليت خود را با پذيرش و ارزيابي ۶۶۷ طرح در ۱۸ گروه تخصصي آغاز کرد.
در اين دوره از جشنواره تعداد ۲۷۹ طرح از دانشمندان و برجستگان علمي ۴۶ کشور جهان در اين رقابت شرکت کردند.

گروه هاي تخصصي سي‌امين جشنواره بين المللي خوارزمي شامل رشته هاي برق و کامپيوتر، کشاورزي و منابع طبيعي، مکانيک، فناوري هاي شيميايي، علوم پايه، فناوري نانو، مهندسي نرم افزار و فناوري اطلاعات، مواد، متالورژي و انرژي هاي نو، عمران، مکاترونيک، صنايع و مديريت فناوري، زيست فناوري و علوم پايه پزشکي، محيط زيست، هنر، معماري و شهرسازي، هوا فضا و علوم پزشکي مي شود.

معرفي طرح هاي برگزيده داخلي سي امين جشنواره بين المللي خوارزمي:

برگزيدگان سي‌امين جشنواره بين المللي خوارزمي به ترتيب رتبه و گروه تخصصي به شرح زير است:

سيدمحمد بلورچيان تبريزي رتبه اول پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي فناوري هاي شيميايي (برگزيده ويژه)

دانشگاه شهيد بهشتي رتبه دوم پژوهش هاي کاربردي در گروه تخصصي هوافضا (براي طراحي و ساخت شبيه ساز فضا)

دکتر مرتضي رضايي رتبه دوم پژوهش هاي کاربردي در گروه تخصصي کشاورزي و منابع طبيعي

دکتر سعيد قاضي مغربي رتبه سوم پژوهش هاي کاربردي در گروه تخصصي برق و کامپيوتر

دکتر فرهاد رجالي رتبه دوم طرح هاي توسعه اي گروه تخصصي کشاورزي و منابع طبيعي

دکتر شهاب شيباني رتبه دوم طرح هاي توسعه اي گروه تخصصي علوم پايه

مهندس اسحاق عباسي رتبه دوم طرح هاي توسعه اي گروه تخصصي مکانيک

دکتر مجيد ايزدي رتبه سوم طرح هاي توسعه اي گروه تخصصي مکانيک

دکتر محمد عبدالاحد رتبه دوم نوآوري در گروه تخصصي برق و کامپيوتر

مهندس ليلا عراقيان رتبه دوم نوآوري در گروه تخصصي معماري و شهرسازي

حميد اميرسيدي رتبه دوم نوآوري در گروه تخصصي کشاورزي و منابع طبيعي

دکتر خشايار کريميان رتبه دوم نوآوري در گروه تخصصي فناوري هاي شيميايي

مهندس حسين توحيدي برگزيده موفق در توليد ملي

معرفي طرح هاي برگزيده خارجي سي امين جشنواره بين المللي خوارزمي:

دکتر گيدو کرومر رتبه اول پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي علوم پزشکي (اسپانيا)

دکتر آندره لوزانو رتبه اول پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي علوم پزشکي (کانادا)

دکتر آندريا سي فراري رتبه دوم پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي فناوري نانو (ايتاليا)

دکتر سيسيليا ليند گرن رتبه دوم پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي زيست فناوري و علوم پايه پزشکي (سوئد)

دکتر عبدالحميد سياري رتبه سوم پژوهش هاي بنيادي در گروه تخصصي فناوري هاي شيميايي (تونس-کانادا)

دکتر يارو سلاوسرگيف رتبه دوم پژوهش هاي کاربردي در گروه تخصصي زيست علوم پايه (ايتاليا-روسيه)



با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد