ایسنا/ هوش مصنوعی شرکت‌های "علی‌بابا" و "مایکروسافت" در آزمون درک مطلب دانشگاه استنفورد، نمرات بهتری از انسان کسب کرد.
20 سال پیش، فناوری "آبی عمیق"(Deep Blue) آی.بی.ام، "گری کاسپاروف" را در یک بازی شطرنج شکست داد و این رقابت کامپیوتر با انسان همچنان ادامه دارد.

هوش مصنوعی گوگل اولین قهرمانی خود را چند سال پیش در یک بازی به دست آورد و همچنان به یاد گرفتن نحوه بازی کردن بازی‌های دیگر ادامه می‌دهد.

در حال حاضر بلومبرگ گزارش می‌دهد که شرکت‌های "علی‌بابا" و "مایکروسافت" هر دو یک هوش مصنوعی را توسعه داده‌اند که نمرات‌شان در آزمون‌های درک مطلب دانشگاه استنفورد بهتر از انسان است.

شبکه عصبی عمیق شرکت تجارت آنلاین چینی اولین فناوری بود که در آزمون درک مطلب بالاتر از یک انسان بود.
طبق گفته بلومبرگ، آزمون 100 هزار سوالی دانشگاه استنفورد معتبرترین ابزار اندازه‌گیری توانایی یادگیری ماشین است.
بالاترین نمره انسانی 82.304 است. در حالی که "علی‌بابا" به نمره 82.44 رسید. روز بعد، هوش مصنوعی مایکروسافت نمره 82.650 را به ثبت رساند.
در نهایت ایده این است که به سیستم‌های هوش مصنوعی کمک شود تا مقادیر زیادی از داده‌های نوشتاری را پردازش کند تا با دقت بیشتری به سوالات انسان پاسخ دهد.
"لوو سی" سرپرست دانشمندان شرکت "علی‌بابا" در بیانیه‌ای گفت: این بدین معنی است که پرسش‌های عینی مانند "چه چیزی باعث باران می‌شود" با دقت بالا توسط ماشین پاسخ داده شود. این فناوری می‌تواند به تدریج به برنامه‌های کاربردی متعدد مانند خدمات مشتریان، پاسخ‌های آنلاین به درخواست‌های پزشکی بیماران و کاهش نیاز به دخالت انسان به شیوه‌ای بی‌سابقه منجر شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar