ایرنا/ کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال 2030 میلادی تنها از پلاستیک های بازیابی شده استفاده خواهند کرد.
ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد: کمیسیون اروپا یک استراتژی جدید برای مقابله با آلودگی محیط زیست ناشی از زباله های پلاستیکی بکار گرفته که شامل کاهش چشمگیر مواد پلاستیکی و بازیابی زباله های پلاستیکی خواهد بود.
کمیسیون اروپا تصمیم به اتخاذ یک استراتژی جدید علیه آلودگی محیط زیست ناشی از پلاستیک گرفته و بدین ترتیب تا سال 2030 میلادی، تمام بسته بندی های پلاستیکی در بازار اروپا باید از نوع بازیابی شده باشند. استراتژی ضد پلاستیک آلوده ساز، تبدیل به یک فرصت برای صنایع اروپا می شود . این تعهدی است که کمیسیون اروپا بریاست 'جین کلاود جانکر 'د ر برنامه سال 2018 گنجانده است.
کمیسیون اروپا قصد دارد 100 میلیون یورو سرمایه گذاری در اختیار صنایع برای تحقیقات فناوری قرار دهد. بسته ضد آلودگی پلاستیک شامل یک بخشنامه جدید در رابطه با تاسیسات جمع آوری زباله در بنادر اروپایی نیز می شود و بنادر باید مجهز به سیستم جمع آوری و مدیریت زباله های انباشته شده از کشتی ها بشوند. این بخشنامه بنادر اروپایی را موظف به ایجاد ساختارهای جمع آوری و مدیریت زباله می کند، جاییکه کشتی های بزرگ و کوچک باید زباله های خود ، حتی ابزار ماهیگیری صنعتی، را بر اساس مقررات جمع آوری و بازیابی کند. بدین ترتیب از رها کردن زباله کشتی ها در دریا جلوگیری خواهد شد.
اتحادیه اروپا هر سال بیش از 25 میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می کند اما فقط 3 درصد از آن جمع اوری و بازیافت می شود. تصمیم چین مبنی بر بستن واردات زباله از جهان، اروپا را وادار به تغییر مسیر در جمع آوری و مدیریت زباله کرده است. کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرد که امسال یک پیشنهاد دیگر قانونی در باره ممنوعیت تولید ظروف پلاستیکی یک بار مصرف ، تصویب می شود. تدابیری نیز در باره کاهش تاثیر بطری های آب در نظر گرفته شده است.
کمیسیون اروپا اعلام کرد که یک بازنگری در باره بسته بندی و زباله های ناشی از بسته بندی برای بازیافت زباله ها در نظر گرفته است . همچنین اخذ مالیات بر پلاستیک برای فایناسیس بودجه اروپا نیز از جمله تصمیمات دیگر این کمیسیون است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar