سیناپرس/ پرنده‌شناسان مرغ بهشتی وگلکوپ را پس از کشف تفاوت‌هایی میان این گونه و نوعی دیگر از پرندگان که شباهت زیادی به یکدیگر دارند، در گونه‌ای مجزا دسته‌بندی کردند.
مرغان بهشتی به رقص مشهور و عجیب و داشتن پرهای فوق سیاه شهرت دارند، پرهایی که قدرت جذب تمامی نوری که جذب می‌کنند را دارند و اکنون دانشمندان دریافته‌اند دو گونه متفاوت از این پرنده وجود دارد.

محققان برای سال‌ها مرغ بهشتی عالی وگلکوپ را گونه‌ای وسیع می‌شناختند و مرغ‌های بهشتی عالی را نیز در دسته همین گروه قرار می‌دادند. اما محققان با مشاهده رفتار وگلکوپ‌ها در محیط طبیعی زیستگاه این پرندگان متوجه شدند این پرنده گونه‌ای کاملا مجزا است.
به گفته محققان رقص جفت‌گیری این پرندگان متفاوت است،‌نوع آواز و صدای آنها متفاوت است، جنس ماده این پرندگان شکلی متفاوت دارند و حتی جنس نر نیز تفاوت‌هایی دارد.
هردو پرنده بومی گینه نو هستند، اما مرغ بهشتی عالی وگلکوپ (Vogelkop superb bird-of-paradise) تنها در منطقه سرپرنده جزیره گینه زندگی می‌کند.
این دسته‌بندی جدید در قالب پروژه‌ای پژوهشی و آموزشی برای مستند‌سازی و محافظت از مرغان بهشتی، محیط زیست آنها و دیگر گونه‌های زیستی گینه نو،‌یکی از آخرین نقاط حیات‌وحش گرمسیری باقیمانده در زمین انجام گرفته‌است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar