ایسنا/ میزان گیرایی آبستنی جنین های جرزی کاشته شده در گیرنده نژاد هلشتاین بیش از میانگین های بین الملی است
در راستای به کارگیری از این تکنیک در روند اصلاح نژاد گاو، میزان آبستنی جنین‌های جرزی کاشته شده (در گیرنده هلشتاین) در یکی از گاوداری‌های بخش خصوصی، 57 درصد در روز 50 آبستنی بوده است. توضیح این که تمام جنین‌های کاشته شده منجمد و از گاوهای با خصوصیات ممتاز ژنتیکی بوده است.

بدیهی است به‌کارگیری از این روش با هدف افزایش تعداد حیوانات برتر گله، از موثرترین راهکارها جهت تسریع در گسترش خصوصیات برتر تولیدی و تولید مثلی و نتیجتاً کاهش هزینه‌های تمام شده محصولات لبنی و گوشت در شرایط کنونی صنعت دامپروری محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی (ابن سینا)، بر اساس منابع معتبر، میانگین میزان آبستنی حاصل از انتقال جنین‌های آزمایشگاهی منجمد (IVF) در جهان حدود 30 تا 40 درصد است که پژوهشگاه ابن سینا با میانگین بیش از 50 درصد برای سومین بار، موفقیتی بیش از میانگین‌های بین‌المللی به دست آورده است. امید می‌رود با تداوم این موفقیت بتوان در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری حداکثری از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این زمینه بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar