سیناپرس/ آژانس فضایی اروپا به‌تازگی تصویری شگفت‌انگیز را از کهکشان راه شیری منتشر کرده است که بزرگ‌ترین تصویر ثبت شده از این کهکشان است و دارای یک میلیارد و 700 میلیون ستاره است.
کهکشان راه شیری خانه ما یعنی منظومه شمسی را در خود جای داده است. این کهکشان دارای بسیاری از ستارگانی است که خورشید ما در مقایسه با آن بسیار حقیر و کوچک به نظر می‌رسند. بااین‌حال این منظومه برای بسیاری از ما هنوز به‌اندازه‌ای که باید شناخته شده نیست.

به همین دلیل نیز آژانس فضایی اروپا تصمیم گرفت تا دقیق‌ترین نقشه منظومه شمسی را تهیه کند.این امر به این معنی بود است که در این نقشه که تصویر آن را در ادامه مشاهده می‌کنید، بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون ستاره قرارگرفته‌اند. این ستاره‌ها به‌واسطه وضعیت حرکت و فاصله آن‌ها از زمین اندازه‌گیری شده‌اند و به همین دلیل نیز دقت این نقشه بسیار بالا ارزیابی می‌شود.

تصویر یاد شده توسط فضاپیمایی به نام گایا برداشت شده است. این فضاپیما در سال 2013 به فضا فرستاده شده و تا سال 2016 توانست تا تعداد 1 میلیارد ستاره را مشاهده کند. جالب است بدانید که عظمت این تصویر به‌اندازه‌ای زیاد است که منظومه شمسی در آن قابل مشاهده نیست.

بر اساس تفسیر یکی از مسئولان این پروژه، یافتن منظومه شمسی در این تصویر مانند پیدا کردن یک سکه بر روی سطح کره ماه است. تصویر یاد شده به نحوی است که در آن تنها بخشی کوچک از ستاره‌های راه شیری قابل دیده شدن هستند. در حقیقت ناسا تخمین زده است که بین 100 تا 400 میلیارد ستاره در کهکشان ما قرار دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar