ایسنا/ یک شرکت سازنده ربات، دو بازوی رباتیک ابداع کرده است که می‌توانند با لگو شکل‌هایی بسازند.
 شرکت "Universal Robotics"، دو بازوی رباتیک ابداع کرده که می‌توانند با یکدیگر کار کنند و چیدمان لگو را با دقت انجام دهند. این شرکت قصد دارد از ربات‌ها در حوزه‌های تجارت و صنعت استفاده کند.

شاید این ابداع برای یک بیننده معمولی، تغییر بزرگی نباشد اما برای "یونیورسال رباتیک"(Universal Robotics)، تحول چشمگیری در تولید صنعتی و ساخت و ساز محسوب می‌شود. این شرکت، 30 میلیارد پوند روی این طرح جدید سرمایه‌گذاری کرده و یکی از بزرگترین سازندگان نرم‌افزار در جهان، طراحی آن را انجام داده است.

در این پروژه که زمانی "لگوبوت" (LegoBot) نام داشت اما اکنون "بریک‌بوت"(BrickBot) نام گرفته است، دو ربات که با یک مدل سه‌بعدی برنامه‌ریزی شده‌اند، لگوها را از جعبه خارج می‌کنند و روی یک پد سبز رنگ قرار می‌دهند. سپس، به آرامی با لگوها شکل‌هایی می‌سازند.هدف از این پروژه، داشتن ربات‌هایی است که می‌توانند مدل‌هایی را از لگو بسازند و شاید سالها بعد بتوانند این کار را در مقیاس بزرگ و برای اهداف صنعتی انجام دهند.

از این ربات، در کنفرانس مخترعان این شرکت موسوم به "Autodesk University" رونمایی خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar