دینو/ آیا ما در این جهان تنها هستیم؟ این سوالی است که انسان از مدت ها قبل گرفتار آن شده و هنوز جوابی قطعی برای آن کشف نشده است. تاکنون مشاهدات زیادی از UFO یا موجودات فضایی به ثبت رسیده اما هنوز انسان ها به وجود قطعی موجودات فضایی نرسیده اند. البته شک و احتمالاتی در این زمینه وجود دارد اما بر اساس احتمالات 7 منطقه مشکوک در فضا وجود دارد که محل زندگی موجودات فضایی است در این ادامه این 7 منطقه را معرفی خواهیم کرد.

سحابی Orion

سحابی اوریون یکی از درخشان ترین سحابی در فضا بوده که در مواردی در شب با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است. سحابی اوریون در فاصله 1500 سال نوری از زمین قرار دارد. تلسکوپ آژانس فضایی اروپا تاکنون مواد مشکوکی برای زندگی موجودات فضایی در این سحابی کشف کرده که می توان به متانول، مولکول های آب، مونوکسید کربن و هیدروژن اشاره کرد. کشف این مواد در این سحابی یک موضوع بسیار مشکوک است و شواهدی برای وجود زندگی موجودات فضایی خواهد بود.

سیاره های Exoplanets

سیارات متعددی مانند زمین در سراسر فضا و خارج از منظومه شمسی قرار دارد. این سیارات بسیار مشکوک به زندگی موجودات فضایی هستند. ان سیارات دارای ستاره ای مانند خورشید هستند و همین موضوع احتمال زندگی موجودات فضایی بیشتر خواهد کرد. دانشمندان هر سال تعدادی از این سیارات را کشف می کنند و این سیارات دارای بیابان ها هستند که امکان زندگی را برای موجودات فضایی فراهم خواهد کرد. ناسا تخمین زده که 40 میلیارد سیاره با شرایط محیطی زمین و با ابعاد زمین وجود دارد که قابل سکونت هستند و احتمالا محل زندگی موجودات فضایی خواهد بود.

قمر Enceladus

انسلادوس یکی از ماه ها یا قمرهای زحل است و ششمین ماه بزرگ زحل به حساب می آید. این ماه از امکانات حیات بهره برده و به شکل پیچیده ای احتمال داده شده که این قمر محل سکونت موجودات فضایی است. در سطح قمر انسلادوس، کربن، هیدروژن و اکسیژن کشف شده که این مواد در واقع شرایط اولیه شکل گیری زندگی هستند. همچنین در سطح این ماه به مقدار کافی آب وجود دارد. همچنین در این ماه متان و ترکیبات آلی نیز کشف شده است.

قمر Titan

ماه تایتان در واقع بزرگترین ماه سیاره زحل است. بر اساس تحقیقات به دلیل شرایط جوی سرد امکان زندگی در این قمر وجود ندارد اما نشانه هایی از محل زندگی موجودات فضایی وجود دارد که شرایط زندگی را فراهم می کند. در این قمر آب و متان کشف شده است. تایتان از دمای منفی 187 درجه سلسیوس برخوردار است. در این قمر ترکیبات آلی وجود دارد و می تواند محلی برای زندگی موجودات فضایی باشد.

قمر Callisto


ماه Callisto دومین قمر بزگر مشتری بوده و دانشمندان این قمر را ماه مرده نامیده اند. در این قمر آب کشف شده است و از میدان مغناطیسی بهره می برد. ماه Callisto حاوی اسیدهای آمینه و کربن بوده و قطعات سنگی آن حاوی مواد معدنی و ترکیبات آلی بوده است. این ماه دارای سطح تابش کم بوده و با شرایط زیست محیطی که دارد مکانی قابل سکون بوده است.

قمر Europa

این قمر هم یکی از قمرهای سیاره مشتری بوده که دارای منظم ترین سطح و سیستم خورشیدی است. این قمر از آب و اکسیژن بهره برده و احتمالا محل زندگی موجودات فضایی است. قمر اروپا دارای سطح یخ زده ای از آب بوده و از اقیانوس های زیر زمینی بهره می برد در نتیجه احتمال زندگی موجودات فضایی در زیر دریا بسیار بالا است. یک ماموریت فرود بر روی قمر اروپا در حال برنامه ریزی است که تا سال 2022 عملی خواهد شد و تحقیقات در رابطه با این قمر تکمیل خواهد شد.

مریخ

سیاره سرخ که این روزها مرکز توجه محققان است بیشترین احتمال را برای وجود موجودات فضایی دارد. موقعیت این سیاره به گونه ای است که درصد زندگی در آن بالاست و بر اساس تحقیقات مریخ یک سیاره با آثار باستانی به حساب می آید. آزمایش و تحقیقات بر سطح مریخ همچنان ادامه دارد و پژوهشگران در سطح مریخ در حال جمع آوری اطلاعات هستند. رودخانه های خشک، یخ، مواد معدنی و آب نشانگر زندگی در سطح مریخ است. همچنین آثار متعددی از متان در این سیاره کشف شده است.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید