فارس/ هایابوسا 2 امروز صبح در ساعت 10:46 دقیقه به وقت ژاپن نخستین مأموریت جهان برای جمع‌آوری نمونه‌های سنگی زیر زمینی از یک سیارک را آغاز کرد.
سازمان فضایی ژاپن اعلام کرد کرد: کاوشگر ژاپنی این کشور به نام هایابوسا 2 از صبح امروز فعالیت خود را برای جمع‌آوری نمونه‌های سیارک ریگو آغاز کرد.
براساس اخبار منتشر شده، هایابوسا امروز صبح در ساعت 10:46 دقیقه به وقت ژاپن نخستین مأموریت جهان برای جمع آوری نمونه‌های سنگی زیر زمینی از یک سیارک را رقم زد.
مقام‌های آژانس کاوش‌های فضایی ژاپن، «جاکسا» اعلام کردند: هایابوسا قصد دارد فرود خود را از ارتفاع 20 هزار متری بالای سیارک Ryugu شروع کند.
سیارک ریوگو، یکی از سیارک‌های گروه «آپولو» است؛ گروه آپولو که هزاران سیارک دیگر را در بر می‌گیرد در نزدیکی زمین قرار دارد.
قرار است تا فردا صبح کاوشگر ژاپنی هایابوسا به دهانه مصنوعی ایجاد شده در سطح سیار ریگو نزدیک شود و ارتفاع خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد؛ این دهانه مصنوعی که به منظور جمع‌آوری نمونه‌های سنگی از سطح سیارک ریگو شکل گرفته در ماه آوریل توسط همین کاوشگر ایجاد شده است.
سازمان فضایی ژاپن با مأموریت جدید کاوشگر خود را نخستین تلاش جهان برای بررسی درون یک سیارک معرفی کرده است؛ هایابوسا 2 اولین بار در ماه فوریه در نزدیکی ریگو قرار گرفت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی