ایسنا/ رویداد فناورانه (از ایده تا محصول) شتاب‌دهنده پرسیس اصفهان در دانشگاه علوم پژشکی اصفهان برگزار می‌شود.

شقایق حق جوی جوانمرد، معاون فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رویدادهای شتاب‌دهنده در جهت تبدیل پژوهش‌های معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی به هدفمندی و ارائه محصول کمک می‌کنند، تا افراد دارای ایده‌های نوآورانه و محصول محور بتوانند مهارت‌های لازم برای تولید صنعتی محصول و تأسیس استارت آپ‌های دانش بنیان را کسب کنند.
حق جوی جوانمرد با اشاره به اهداف افتتاح شتاب‌دهنده‌ها، گفت: هدف کلان معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از افتتاح شتاب‌دهنده، توسعه زیرساخت‌های تبدیل نتایج پژوهش‌های حوزه زیست پزشکی به محصولات و خدمات نوآورانه و فناورانه و خلق ثروت از دانش و ایجاد فرصت اشتغال دانش بنیان برای جوانان تحصیل کرده استان اصفهان است.

وی افزود: هدف از برگزاری افتتاحیه"رویداد شتاب‌دهنده پرسیس اصفهان" آشنایی اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با شتاب‌دهنده و خدمات آن شامل شتاب‌دهی استارت آپ های تخصصی حوزه فناوری‌های زیستی، آموزش و راهبری کسب و کارهای نوپا، انجام تحقیق، توسعه و تولید قرارداد است.
برگزارکننده رویداد شتاب‌دهنده پرسیس اصفهان در ارتباط با محورهای رویداد، تصریح کرد: محورهای این رویداد شامل معرفی شتاب‌دهنده و انواع آن، آشنایی با شتاب‌دهنده‌های موفق دنیا، معرفی شتاب‌دهنده در حوزه فناوری‌های زیستی (شامل آنتی بادی مونوکلونال، سرم‌های انسانی، واکسن‌های دامی وانسانی، پروتئین‌های نوترکیب، محصولات مشتق از پلاسما و سلول‌های بنیادی)، معرفی امکانات و خدماتی که توسط شتاب‌دهنده و دانشگاه به افراد دارای ایده‌های نوآورانه ارائه خواهد شد و آشنایی با نحوه مشارکت افراد با شتاب‌دهنده می‌شود.

حق جوی جوانمرد، خاطرنشان کرد: مخاطبان اصلی این رویداد اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از رشته‌های علوم پایه و زیستی خصوصاً رشته‌هایی مانند بیوتکنولوژی، مهندسی بافت، مهندسی پزشکی، داروسازی و به طور کلی افرادی دارای ایده‌های ناب و محصور محور در زمینه پزشکی (تشخیص و درمان) و داروسازی هستند.

وی در مورد برگزاری مجدد این رویدادها در آینده، گفت: برگزاری چنین رویدادهایی و راه اندازی شتاب‌دهنده نه تنها در توسعه استان اصفهان، بلکه در پیشرفت و توسعه کشور بسیار تأثیرگذار است و رویدادهایی مانند رویداد شتاب‌دهنده پرسیس اصفهان حتماً در آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رویداد فناورانه (از ایده تا محصول) شتاب دهنده پرسیس اصفهان، شنبه ۲۲ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید