ایسنا/ جیم برایدنستاین رئیس ناسا در حضور ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس و کارکنان کپسول دراگون اعلام کرد که این کپسول فضایی اوایل سال آینده برای بازگرداندن فضانوردان آمریکایی از خاک به ایستگاه فضایی بین المللی آماده خواهد بود.
"جیم برایدنستاین" مدیر ناسا در دفتر مرکزی شرکت اسپیس‌ایکس در هاوتورن کالیفرنیا، در کنار "ایلان ماسک" رئیس اسپیس‌ایکس(SpaceX) و در مقابل کارکنان فضاپیمای دراگون(Dragon) به رسانه‌ها اعلام کرد که کپسول دراگون به عنوان بخشی از برنامه ارسال خدمه ناسا اوایل سال 2020 فضانوردان را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و باز خواهد گرداند.
همانطور که انتظار می‌رفت، مدیر ناسا به قصد سرکشی و گفتگو به دفتر مرکزی اسپیس‌ایکس رفت و در حالی که در کنار ایلان ماسک و دو فضانورد ایستاده بود به پرسش‌های رسانه‌ها پاسخ داد.
وی در این جلسه به برخی از نکات برجسته شامل اظهارنظرهایی در مورد پروژه دراگون و پیشرفت آن اشاره کرد و با تاکید بر لزوم آزمایش بیشتر روی این کپسول فضایی و احتمال تغییر برنامه‌ها وابسته به نتایج آزمایشات گفت که این کپسول می‌تواند برای اولین پرواز خود در ابتدای سال 2020 آماده شود.
طبق گفته‌های ایلان ماسک، آزمایش‌های چتر نجات دراگون که تارهای نایلونی آن را با ماده "زایلون" قوی‌تر شده‌اند از آخرین آزمایشات خواهد بود.
خبرنگاران به انفجار مدل آزمایشی دراگون هنگام تست موتور احتراق که چندی پیش اتفاق افتاد اشاره کردند که ماسک در واکنش به آن گفت اگر چیزی خراب نشود، شما به اندازه کافی تلاش نخواهید کرد. این انفجار ظاهراً مربوط به نشتی در جایی بین سیستم قطع موشک از جایگاه پرتاب و سیستم مانور مداری بود که اکنون دوباره طراحی شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید