مهر/ ناسا به منظور طراحی ربات، سکونتگاه و وسایل نقلیه مورد نیاز در سفرهای فضایی یک دهه آینده فضانوردان خود از دانشجویان کمک خواست.

ناسا در حال تهیه فهرستی از همه نیازهای خود به منظور اعزام فضانورد به ماه و مریخ طی یک دهه آینده است و بدین منظور قصد دارد روی کمک دانشجویان نیز حساب کند.

سازمان فضایی آمریکا در همین راستا چالشی موسوم به چالش خلاقیت دانشگاهی سکونتگاه‌ها و سیستم‌های اکتشاف ماه تا مریخ موسوم به M۲M X-Hab را به اجرا درمی آورد.

هدف از این کار تشویق دانشجویان برای مطالعه و طراحی فناوری‌های جدید فضایی است. ناسا امیدوار است از این طریق سفرهای طولانی مدت به ماه و مریخ تسهیل شود و کپسول‌ها و سفینه‌های فضایی بتوانند راحت تر بر روی سیارات دوردست فرود آیند.

جوایز اعطا شده به طرح‌های برنده از ۱۵ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار در نوسان خواهد بود و ناسا تاکید کرده که نباید در این طرح‌ها لزوماً محصولاتی عینی تشریح شده باشند.

هدف اصلی از این کار کاستن از شکاف‌های علمی و خطرات پیش رو در سفر به ماه و مریخ عنوان شده است. علاقمندان حداکثر تا تاریخ ۲۴ فوریه برای شرکت در این رقابت فرصت دارند.#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید