مجله ایلیاد/ هانیول «Honeywell» شرکتی است که بیشتر به‌خاطر ساخت سیستم‌های کنترل مورد استفاده در خانه‌ها، ادارات و هواپیماها شناخته می‌شود. این شرکت اکنون ادعا کرده که قوی‌ترین کامپیوتر کوانتومی جهان را ساخته است. بقیه‌ی محققین در مورد قدرت این کامپیوتر شک و تردید دارند، ولی در هر صورت این شرکت قدم بزرگی در راه پیشرفت این تکنولوژی برداشته است.
هانیول ظرفیت کامپیوتر تولیدی خود را با روش ابداعی IBM که «حجم کوانتومی» نامیده می‌شود، اندازه‌گیری کرده است. در این روش تعداد بیت‌های کوانتومی یا همان کیوبیت‌های کامپیوتر و نرخ خطای آن‌ها در کنار زمانی که سیستم قبل از متوقف شدن عملکرد کوبیت‌ها، کار محاسبه را انجام می‌دهد، مد نظر قرار می‌گیرند.

«تونی اوتلی» به‌عنوان مدیر بخش روش‌های کوانتومی در شرکت هانیول، می‌گوید: «اندازه‌گیری حجم کوانتومی نیاز به اجرا کردن ۲۲۰ الگوریتم مختلف توسط کامپیوتر دارد. حجم کوانتومی در کامپیوتر هانیول ۶۴ است که تقریباً دو برابر بیشترین حجمی است که تا کنون ساخته شده بود.»

کامپیوتر هانیول نیز مانند دیگر کامپیوترهای کوانتومی زمانی استفاده می‌شود که محاسبات مربوط به حجم عظیمی از داده‌ها باید انجام شوند. اوتلی می‌گوید: «در حال حاضر، ما بر روی سه کلاس مساله تمرکز کرده‌ایم؛ بهینه‌سازی، یادگیری ماشین و علم مواد و شیمی. امروزه معمولاً این مساله‌ها به تکه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند و سپس حل می‌شوند، ولی اگر بتوانیم حجم کوانتومی کامپیوترهای کوانتومی را بالا ببریم، نیاز به شکستن این مسائل وجود ندارد.»
در هر حال به گفته‌ی شرکت گوگل، کامپیوتر هانیول هنوز برای انجام محاسبات آماده نیست. آن‌ها می‌گویند: «جالب است که شرکت سازنده‌ی ترموستات توانسته کامپیوتر کوانتومی بسازد، ولی هنوز راه زیادی برای پیمودن وجود دارد.»

اینکه کامپیوتر هانیول دارای حجم کوانتومی بالایی است، نشان می‌دهد که کوبیت‌های آن از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توانند محاسبات طولانی را انجام دهند. با این حال، بالا بودن حجم کوانتومی الزاماً به معنی قوی‌تر بودن کامپیوتر کوانتومی نیست. «اسکات آرونسون» از دانشگاه تگزاس، می‌گوید: «حجم کوانتومی بدترین روش اندازه‌گیری قدرت کامپیوتر نیست، ولی چیزی که به نظر من مهم‌تر است، انجام محاسباتی است که امکان آن در کامپیوترهای دیگر وجود نداشته باشد.»

اوتلی تایید می‌کند که کامپیوتر کوانتومی ساخته شده توسط هانیول، هنوز نمی‌تواند کار خارق‌العاده‌ای که از کامپیوترهای معمولی برنمی‌آید را انجام دهد، ولی امیدوار است که این مسیر در انتها به ساخت چنین دستگاهی منتهی شود.