ایسنا/ ویژه‌برنامه‌ی «+چرخ» با بررسی ابعاد مختلف افزایش شیوع ویروس کرونا در ایران و سایر نقاط جهان از ۱۵ تیر روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

ویژه‌برنامه‌های‌ «+چرخ» آخرین وضعیت شیوع کرونا بر اساس آمار و اطلاعات منتشرشده‌ی منابع رسمی و معتبر، آخرین یافته‌ها درباره‌ی شناخت و درمان ابتلا به ویروس کرونا، وضعیت پروژه‌های ساخت واکسن کرونا و ... در نقاط مختلف دنیا را بررسی می‌کند.

اولین قسمت از ویژه‌برنامه‌ی «+چرخ»، ساعت ۱۹ امروز، یکشنبه (۱۵ تیر ماه)، با بررسی مهم‌ترین خبرها و رویدادهای دنیای پزشکی، فناوری و نجوم پخش می شود.

در این قسمت از برنامه‌ی «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری ـ کارشناس «+چرخ» با هادی محمدی، پژوهشگر و روزنامه‌نگار علوم‌پزشکی درباره‌ی اثربخشی داروی فاویپراویر بر درمان بیماران مبتلا به ویروس کوید-۱۹ گفت‌وگو خواهد کرد.


مهم‌ترین تحولات همه‌گیری ویروس کرونا در ایران و سایر نقاط دنیا در این بخش از برنامه بررسی خواهد شد. در بخش دیگری از «+چرخ» شیرین شاطرزاده، کارشناس نجوم، از جزییات شبیه‌سازی ادغام دو سیاهچاله و در نتیجه تشکیل یک سیاهچاله‌ی بزرگتر خواهد گفت. هواپیماهای فراصوت هم موضوع بخش دیگری از برنامه خواهد بود که محمدحسین جهان‌پناه، روزنامه‌نگار علم و فناوری درباره‌ی جزییات آخرین خبرهای مربوط به این موضوع را تشریح خواهد کرد.

ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ی ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی خواهد کرد.

«+چرخ» از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود. مجری «+چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.