باشگاه خبرنگاران/ محققان کلمبیایی یک کلاه ایمنی شبیه کلاه فضانوردان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اختراع کرده اند که بسیار موثرتر از ماسک عمل می‌کند.
اندرو گیرالدو، یکی از محققان این طرح گفت: این کلاه یک ایده بسیار خلاقانه برای استفاده افرادی است که به طور مستمر با بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ارتباط هستند. این کلاه می‌تواند ایمنی لازم را به کادر درمانی که روزانه با بیماران کووید ۱۹ در ارتباط هستند، بدهد.

محققان کلمبیایی می‌گویند این کلاه ایمنی برای تمامی سنین و افراد مناسب است و افراد می‌توانند آن را در تمامی محیط‌های کاری و عمومی مورد استفاده قرار دهند.
ساختار این کلاه شامل یک  پلاستیکی، چندین فیلتر و یک باتری به منظور ایجاد گردش هوا در درون آن است. قابلیت گردش هوا در درون این کلاه ایمنی، باعث ایجاد حس راحتی در استفاده افراد از آن می‌شود. مهندسان این طرح می‌گویند بهای تمام شده این محصول برای عرضه به بازار احتمالاً کمتر از ۱۳۰ دلار خواهد بود.

تاکنون ۳۱۷ هزار نفر در کلمبیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از ۱۰ هزار و ۶۵۰ نفر جان خود را از دست داده اند. هم اینک در نیمکره جنوبی فصل زمستان است از همین رو روند مبتلایان در کلمبیا طی هفته‌های اخیر سیر صعودی داشته است.

مقامات کلمبیا می‌کوشند با ایجاد محدودیت‌های اجتماعی و توصیه به مردم برای استفاده از ماسک در اماکن عمومی، روند شیوع ویروس کرونا در کشور را کُند کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar