دیجیاتو/ مدتی است که قابلیت‌هایی جهت تشخیص و حل مسائل ریاضی در نسخه‌های آزمایشی گوگل لنز وجود دارد، اما حالا این اپلیکیشن رسما شامل بخشی جدید به نام «مشق» (Homework) می‌شود که در حقیقت می‌تواند بسیاری از مسائل و معادلات ریاضی را در یک چشم به‌هم زدن حل کند.

بخش Homework در اپلیکیشن گوگل لنز یا افزونه کروم به شکل یک علامت کلاه فارغ‌التحصیلی دیده می‌شود و با انتخاب آن می‌توان هر بخشی از معادلات ریاضی را نشانه‌گذاری کرد. حالت‌های مختلفی هم از امکان شناسایی مسائل از روی کاغذ وجود دارد تا در واقع گوگل بتواند هر نوعی از معادله چندلایه یا طولانی را هم تشخیص دهد.

بعد از پیدا کردن و انتخاب معادله مورد نظر، گوگل لنز آن قسمت را انتخاب کرده و از شما می‌پرسد آیا منظورتان حل این بخش از سوال است یا خیر. بعد از ثبت تصاویر، گوگل گزینه‌های کپی مسئله، ارسال به کامپیوتر، ویرایش متن یا در نهایت جست‌وجوی آن از طریق مرورگر کروم را پیش رویتان قرار می‌دهد.

در مرحله نهایی که جهت حل معادله طراحی شده، گوگل روش‌های مختلف را بررسی کرده و سپس مسیر حل مسئله مورد نظر کاربر را می‌پرسد. به عنوان مثال می‌توان به اختیار از روش‌هایی مثل معادله درجه دوم، فاکتور گرفتن یا سایر ترفندها برای حل یک معادله استفاده کرد. پس از آن گوگل راه حل را گام به گام توضیح داده و نتیجه نهایی را تشریح می‌کند.

برای تکالیف مرتبط با علوم، گوگل لنز می‌تواند تمام دانش‌های مربوطه که در سطح اینترنت موجود هستند را به شکل گرافیکی و کارت‌های آموزشی و توضیح جزئیات به تصویر بکشد. علاوه بر این نکات کلیدی هر سوال و مشکلات احتمالی و راه حل‌های مشابه نیز ارائه خواهد شد. گوگل معتقد است این قابلیت امکان ارتقای دانش کاربران و درک بهتر مفاهیم درسی را میسر کرده است.

این راهنمایی‌ها در بخش‌های جست‌وجوی گوگل در نسخه‌های اندروید، iOS و تحت وب نیز در دسترس هستند و برای مسائل شیمی و فیزیک و زیست‌شناسی نیز حاوی نتایجی سه‌بعدی می‌شوند. در حال حاضر بخش Homework گوگل لنز در اپلیکیشن آموزشی Socratic نیز در دسترس است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar