فارس/ قائم‌مقام وزیر بهداشت وضعیت استخدام نیروهای جدید را اعلام کرد و در رابطه با رقم اختصاص یافته به موضوع استخدامی‌ها، گفت: پس از اینکه لایحه بودجه به تصویب مجلس برسد در مورد رقم آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با وضعیت استخدام نیروهای جدید گفت: در زمینه نیروی پرستاری و نیروی فنی کمبود جدی داریم که این وضعیت با توجه به معیارهای داخلی و بین‌المللی برآورد شده است.

وی ادامه داد: وضعیت استخدام پیمانی نیروها بستگی به سیاست‌های دولت دارد ولی از طریق خرید خدمت اقدامات قابل توجهی انجام خواهیم داد.

حریرچی در مورد اختصاص بودجه ویژه برای استخدام نیروها گفت: در بسته هتلینگ برای استخدام نیروها بودجه در نظر گرفته‌ایم و با توجه به افزایش فعالیت‌هایمان منابعی را پیش‌بینی کرده‌ایم که بتوانیم از آن استفاده کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت در رابطه با رقم اختصاص یافته به موضوع استخدامی‌ها گفت: پس از اینکه لایحه بودجه به تصویب مجلس برسد در مورد رقم آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و فکر می‌کنم باید در این زمینه، اعتبارات را جابه‌جا کنیم. ما هم اکنون رشد بودجه‌مان فقط 3 درصد بوده است و باید ببینیم چه مقدار از آن قطعی است و مجلس چه تغییراتی را لحاظ می‌کند.

وی در رابطه با تأخیر در اختصاص بودجه معاونت بهداشتی گفت: بودجه بهداشتی با 7 ماه تأخیر داده شده و در این فاصله از جابه‌جایی اعتبارات استفاده کرده‌ایم.

حریرچی در مورد رقم این بودجه گفت: عمده این اعتبارات یک درصد ارزش افزوده بوده که 3 هزار میلیارد تومان است و 2027 میلیارد تومان آن مربوط به برنامه پزشک خانواده بوده که با تأخیر قابل توجهی مواجه بوده است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت تصریح کرد: جابه‌جایی‌های اعتبارات را در حد توان و اختیاری که داشته‌ایم انجام داده‌ایم و اکنون روند پرداخت‌ها آغاز شده و تسریع هم می‌یابد. با این وجود باید 9 دوازدهم این اعتبارات محقق می‌شد که هنوز عملیاتی نشده است.