مهر/ مسئولان و مدیران سازمان بیمه خدمات‌ درمانی نیروهای‌ مسلح خواستار تعامل مناسب‌تر وزارت بهداشت با بیمارستان‌های نظامی هستند.

امیر سرتیپ دوم فرشاد نجفی‌پور مدیر عامل سازمان بیمه خدمات‌ درمانی نیروهای‌ مسلح، با بیان این مطلب افزود: متأسفانه وزارت بهداشت درخصوص تعامل با بیمارستان‌های نظامی حرکت مثبتی انجام نداده، به‌طوری که نه از محل اصلاحات نظام سلامت اعتباری به این بیمارستان‌ها تعلق گرفته و نه تصمیمی در این زمینه اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه کسری‌های صندوق مکمل تا پایان سال1392 پرداخت شده است، خاطرنشان‌کرد: تاکنون مبلغ 195 میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی هم تا پایان سال توسط ستادکل تعیین تکلیف می‌شود.

نجفی پور با اشاره به اینکه هنوز برنامه و بودجه کسری‌های ما را در رابطه با تعرفۀ جدید و کتاب ارزشی‌ نسبی خدمات‌ درمانی نپذیرفته است، گفت: فقط حدود 705میلیارد تومان در مورد کتاب ارزش نسبی پذیرفته شده، در‌حالی‌که افزایش تعرفه اردیبهشت‌ ماه به‌ علاوه کتاب ارزش نسبی 550میلیارد تومان برای ما هزینه در برداشته و اینکه مراکز درمانی نظامی، غیردولتی تلقی شوند را نپذیرفته است.

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات‌ درمانی نیروهای‌ مسلح با تاکید بر تعامل مناسبت‌تر وزارت بهداشت با بیمارستان‌های نظامی اظهار داشت: وزیر بهداشت اخیراً فشار بر روی مراکز درمانی نظامی را بیشتر و حتی اعلام کرده در صورت عدم همکاری این مراکز با آنها برخورد خواهد شد.