فارس/ فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: باندی که در میاندوآب مواد مخدر را با قوطی‌های کنسرو حمل می‌کردند، شناسایی و منهدم شدند.

محمد شرفی عصر امروز در جلسه‌ای که با موضوع بررسی راهکارهای پیشگیری از وقوع جرایم در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: اقشار مختلف مردم، ماموران انتظامی، رسانه‌های جمعی و ... باید بر هوشیاری خود بیافزایند.

وی با اشاره به اینکه سرکرده‌ باندها هر روز از روش‌های جدید و نوین برای سودجویی و پیشبرد برنامه‌‌های مذموم خود استفاده می‌کنند، تاکید کرد: ما باید ضمن تلاش برای افزایش آگاهی نسبت به ترفندهای آنها اطلاعات خود را ارتقاء دهیم.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با اظهار به اینکه مواد مخدر ابزار دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه جنگ نرم به شمار می‌رود، اضافه کرد: به طور قطع برای مصون‌سازی نوجوانان در مقابل این آسیب‌ها خانواده‌ها، مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کشف بیش از پنج کیلوگرم تریاک در یکی از شهرستان‌های آذربایجان‌غربی در طول دو روز اخیر خبر داد، گفت: این حجم مواد مخدر در قالب یازده قوطی کنسرو آناناس پلمپ شده جابه‌جا می‌شد.
شرفی با اظهار به اینکه مواد مخدر مورد اشاره از زیر اتوبوس کشف و ضبط شده است، یادآوری کرد: در بازرسی از اتوبوس این محموله مواد افیونی توسط ماموران نیروی انتظامی کشف و ضبط شد، متهم نیز دستگیر شد، تا به مقامات قضایی تحویل داده شود.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی ضمن تقدیر از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر میاندوآب، یادآوری کرد: به دنبال انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی سرکرده باند شناسایی و دستگیر شد، به طوری که متهم پوشش مسافر وسیله نقلیه عمومی اتوبوس را داشت.

وی با اظهار به اینکه دشمنان کشورمان با روش‌های مختلف به دنبال آلوده کردن جوانان ایران اسلامی به این مواد افیونی هستند، یادآوری کرد: به طور قطع با همت و هوشیاری مردم می‌توان جوانان و نوجوانان اعم از دختران و پسران را مقابل این آسیب اجتماعی واکسینه کرد.

شرفی با خطاب قرار دادن رسانه‌های جمعی به ویژه رادیو و تلویزیون بر ضرورت آگاه‌سازی و روشنگری بین مردم به ویژه نسل جدید تاکید کرد و اظهار داشت: از این رهگذر جوانان را در ارتباط با توطئه‌‌ها، ترفندها و مکرهای دشمن می‌توان آگاه کرد.