ایلنا/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به حضور نیروهای این وزارت خانه در تمامی شهرها و مسیرهای مواصلاتی اشاره کرد و گفت: در نظارت‌ها بی‌تردید نقش اول را مردم بر عهده دارند.

سیدحسن هاشمی در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر، اظهارداشت: از هیچ تلاشی برای عزت و سربلندی ایران عزیز فروگذار نخواهیم کرد؛ به کلیه عزیزانی که در طول تعطیلات در خدمت مردم هستید، احترام می‌گذارم زیرا شما مایه آرامش مسافران نوروزی هستید و امنیت آنها را تامین می‌کنید.

وی با بیان اینکه اورژانس کشور در 2 هزار و 119 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و بیش از 570 مرکز اورژانس بیمارستانی در نوروز امسال در خدمت مردم هستند، گفت: 4 هزار و 270 آمبولانس، 57 اتوبوس آمبولانس، 2 آمبولانس دریایی و 15 بالگرد آمبولانس نیز در این طرح حضور خواهند داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تشدید نظارت بر مراکز غذایی اعم از رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و ...خبرداد و گفت: در نظارت‌ها بی‌تردید نقش اول را مردم بر عهده دارند.

هاشمی به حضور نیروهای وزارت بهداشت در تمامی شهرها و مسیرهای مواصلاتی اشاره کرد و از مسافران نوروزی خواست که در طول سفر به کودکان و سالمندان توجه کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مسافران نوروزی توصیه کرد تا آنجا که امکان دارد، از تغذیه‌ای که خودشان درست کرده‌اند استفاده کنند چراکه این غذاها سالم‌تر هستند.