فارس/ رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران ضمن اشاره به اینکه ساخت و سازهای غیر قانونی و همچنین تجهیزات کارگاه‌ چینی ها در مسیر رودخانه کن از عوامل اصلی سیل و طغیان رودخانه هستند، گفت: دولت باید اقدامات لازم را برای رفع مشکلات در این منطقه انجام دهد.

پرویز سروری، با اشاره به بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده سولاقان و سنگان و روستاهای اطراف آن اظهارداشت: در این بازدید از بخش‌ها و روستاهای مختلف مناطق اشاره شده بازدیدی صورت گرفت که قسمت عمده‌ای از روستاها دچار خسارت شدیدی شده‌اند.

وی تصریح کرد: متأسفانه به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرقانونی در بستر رودخانه کن، این اتفاق و سیل شدیدتر شده و همین امر خسارت بیشتری را به اهالی منطقه وارد کرده است.

سروری به کارگاه اتوبان آزادراه تهران-شمال در مسیر رودخانه کن اشاره کرد و گفت: متأسفانه تجهیزات قابل توجهی از این کارگاه در بستر رودخانه قرار داشته است که یکی از علل تشدید سیل در این منطقه وجود همین کارگاه و وسایل آن در مسیر رودخانه بوده است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تصریح کرد: این کارگاه قسمت عمده‌ای از بستر رودخانه را به خود اختصاص داده است که متاسفانه به دلیل غفلت مسئولان پروژه، تجهیزات مورد نیاز برای این پروژه در مسیر رودخانه قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: از مهمترین علل تشدید بارندگی و در نهایت به وجود آمدن سیل را می‌توان به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه و کارگاه آزادراه تهران-شمال در مسیر رودخانه کن اشاره کرد.
سروری در ادامه با اشاره به سنگریزه ها و همچنین بالا آمدن سطح آب در مسیر رودخانه گفت: متأسفانه به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز شاهد هستیم که آب رودخانه به شدت بالا آمده و همین عوامل مشکلات زیادی را برای اهالی منطقه ایجاد کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک و با همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه مشکلات و موانع بوجود آمده در مناطق سنگان و سولاقان مرتفع شود و چنانچه این موارد برطرف نشود در آینده نزدیک باز هم مشکلاتی برای اهالی منطقه و تهران بوجود خواهد آمد.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران از دولت تدبیر و امید و به ویژه وزارت کشور خواست تمهیدات لازم برای رفع مشکلات در منطقه و همچنین رودخانه کن را داشته باشند.

سروری در پایان با اشاره به حضور به موقع شهرداری تهران و عوامل آن از جمله معاونت خدمات شهری و سازمان آتش‌نشانی در مناطق سنگان و سولاقان خاطرنشان کرد: علاوه بر حضور این عوامل، نیروهای شهرداری مناطق 5، 22، 21 و 2 نیز در محل حضور داشتند که البته همه این موارد می‌طلبد که در آینده ما نگاه ویژه‌ای را به مدیریت یکپارچه شهری داشته باشیم.