ایسنا/معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از در خواست وزارتخانه مبنی بر ضرورت بازنگری و ایجاد تغییرات جزئی در آیین‌نامه صدور مراکز مشاوره ازدواج و ارائه آن به معاونت حقوقی ریاست جمهوری خبر داد.

محمدرضا رستمی در این باره گفت: گزارشی از شرایط تشکیل مراکز مشاوره ازدواج و توانمندسازی آنان آماده و تمام آیین نامه‌ها و قوانین مربوطه به صدور مجوز برای مراکز مشاوره ازدواج را تجمیع کرده‌ایم و در اختیار معاونت حقوقی ریاست جمهوری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیشنهادات وزارتخانه به معاونت حقوقی ریاست جمهوری تقریبا دو هفته پیش ارایه شده است و تا دو ماه آینده مراحل اداری مربوط به آن به طول می‌انجامد، افزود: اگر معاونت حقوقی ریاست جمهوری به درخواست ما پاسخ دهد صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج دوباره آغاز می‌شود.

وی با اشاره به آمار ازدواج گفت: سالانه 700 هزار واقعه ازدواج در کشور رخ می‌دهد که لازم است هر یک از جوانان 15 تا 20 ساعت مشاوره ازدواج دریافت کنند. بنابراین سالانه 14میلیون نفر ساعت مشاوره نیاز است، این در حالی است که مراکز مشاوره موجود، به یک بیستم از این افراد نیز نمی‌توانند خدمات ارائه دهند.

رستمی در پایان اظهارکرد: اگر تعداد مراکز مشاوره را به 1000 مرکز برسانیم به یک چهاردهم از نیاز موجود پاسخ می‌دهیم که در این راستا تلاش می‌کنیم تعداد مراکز مشاوره ازدواج را تا پایان سال 95 به هزار مرکز افزایش دهیم. علاوه بر آن در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا ما افراد صاحب صلاحیت به تعداد کافی برای سپردن مسئولیت مراکز مشاوره ازدواج به آنان را داریم یا خیر؟

انتهای پیام