ایسنا/ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: در صورتی که خط جدید مترو در خیابان ولیعصر اجرایی شود مطمئنا باید سلامت درختان موجود حفظ شود. هیچ طرحی بر درختان خیابان ولیعصر ارجعیت ندارد.

علی محمد مختاری افزود: درختان خیابان ولیعصر جزو سرمایه‌های ملی پایتخت محسوب می شوند و اگر مقرر باشد طرحی اجرایی شود باید به این نکته توجه داشته باشیم که مهم تر از درختان خیابان ولیعصر سرمایه طبیعی دیگری در شهر تهران نداریم و این درختان به هر طرح دیگری ارجعیت دارند.

وی ادامه داد: تاکید شهردار تهران نیز بر حفظ درختان است و اینکه اگر طرحی منجر به حذف یا نابودی درختی باشد انجام نشود. بی تردید خط جدید مترو نیز زیر درختان ولیعصر نخواهد بود و احتمالا وسط خیابان و در عمق پایین خواهد بود که آسیبی به این درختان وارد نشود.

مختاری تاکید کرد: درختان خیابان ولیعصر جزو سرمایه های طبیعی شهر و ملی کشور به شمار می‌رود و حفظ آنها از اولویت های مدیریت شهری است به طوری که سال گذشته 2000 درخت کهنسال به این خیابان منتقل کردیم و با رسیدگی مداوم به آنها در حال حاضر نیز در شرایط بسیار خوبی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، پیش از این مهدی چمران در دویست‌ و چهل و یکمین جلسه رسمی شورای شهر چهارم با بیان اینکه در بررسی تبصره‌های بودجه سال 95 شهرداری تهران موضوعی درخصوص اضافه کردن یک خط مترو تصویب شده است گفته بود: این خط مترو از تقاطع خیابان ولیعصر (عج) دکتر فاطمی تا تجریش و پس از آن به ایستگاه جماران در خط 3 مترو می‌رسد که می‌تواند به رفع بار ترافیک شدید خیابان ولیعصر کمک کند.

وی با بیان اینکه به لحاظ طبیعت خاص و ثبت میراثی ولیعصر (عج) نمی‌توانیم برای توسعه حمل و نقل عمومی از فضای روی سطح استفاده کنیم، گفت: ایجاد خط جدید مترو به شرطی است که نقشه‌های ایجاد این خط در شورا تصویب شود و پس از آن این برنامه در شورای عالی ترافیک تصویب شود که با توجه به کارآیی این خط به نظر می‌رسد که ایجاد آن به تصویب برسد.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar