ایسنا/ تمامی مدارس پایتخت در تمامی مقاطع تحصیلی فردا چهارشنبه بدلیل آلودگی هوا تعطیل شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: با ادامه یافتن روند آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های غیر مجاز و بررسی به عمل آمده، کلیه مدارس شهر تهران در نوبت صبح و بعدازظهر در کلیه مقاطع تحصیلی روز چهارشنبه 26 آبان ماه تعطیل است. بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط پایدار جوی و بروز پدیده آلودگی هوا تمامی مدارس و واحدهای آموزشی مناطق 19 گانه شهر تهران در تمامی مقاطع تحصیلی روز چهارشنبه 26 آبان ماه تعطیل می باشند.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کرد: مدارس کلیه مناطق شهرستان‌های استان تهران به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها فردا، چهارشنبه، 26 آبان ماه تعطیل شد. بر اساس این گزارش کلیه آموزشگاه‌های شهرستان استان تهران در مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم به جز مناطق پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه فردا چهارشنبه 26 آبان به دلیل آلودگی هوا تعطیل است.

در همین حال مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از روز پنجشنبه 27 آبان، با ایجاد شرایط ناپایدار از سمت شمال غرب کشور مقدار آلودگی هوا در این منطقه کاهش می‌یابد و بارش‌های پراکنده در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل رخ می دهد.

وی افزود: از بعدازظهر روز پنجشنبه به سبب خارج شدن هوا از حالت سکون در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود. علاوه بر این طی سه روز آینده در استان‌های واقع در حاشیه دریای خزر آسمان ابری همراه با مه رقیق و در ساعات شب در برخی مناطق مه غلیظ و در استان گیلان همراه با بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران در روز چهارشنبه 26 آبان، کمی تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداکثر و حداقل دمای 20 و 10 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه 27 آبان، کمی ابری، همراه با غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 20 و 10 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید