ايسنا/ مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي از کاهش دماي نوار شمالي کشور طي دو روز آينده خبر داد و افزود: از بعدازظهر روز چهارشنبه و اوايل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودي از غلظت غبار در تهران کاسته مي‌شود.

احد وظيفه با اشاره به اينکه براساس تحليل آخرين نقشه‌هاي هواشناسي، امروز (چهارشنبه 22دي) در سواحل درياي خزر بارش پراکنده پيش‌بيني مي‌شود، اظهار کرد: اين موج روز پنجشنبه 23 دي، در سواحل شرقي خزر و شهرهاي شمالي در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده خواهد شد.

وي با بيان اينکه روز پنجشنبه، با تقويت جريان‌هاي جنوبي و گذر موج تراز مياني جو در برخي مناطق جنوب شرق، در جنوب استان سيستان و بلوچستان رگبار باران، گاهي با رعد و برق و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود، گفت: در روز جمعه 24 دي، بر مقدار بارش‌ها در جنوب شرق کشور افزوده مي‌شود و علاوه بر سيستان و بلوچستان، بخش‌هايي از جنوب کرمان و شمال هرمزگان را نيز فرا مي‌گيرد.

مدير کل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي افزود: طي روزهاي پنجشنبه و جمعه در مناطق ساحلي خليج فارس و تنگه هرمز وزش باد پيش‌بيني مي‌شود که در برخي نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود، خليج فارس نيز در اين مدت مواج پيش‌بيني مي‌شود. همچنين روز جمعه با فعاليت موج ديگري در سواحل غربي درياي خزر ابرناکي و بارش باران پيش‌بيني مي‌شود که بارش در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود.

به گفته وظيفه، از روز پنجشنبه و طي روز جمعه در نوار شمالي کشور روند کاهش دما پيش‌بيني مي‌شود که در برخي مناطق شمال شرق کشور کاهش دما در روز جمعه 2 تا 6 درجه خواهد بود. همچنين از بعدازظهر روز چهارشنبه و اوايل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودي از غلظت غبار در تهران کاسته مي‌شود.

اين کارشناس سازمان هواشناسي در مورد وضعيت جوي استان تهران گفت: آسمان تهران در روز پنجشنبه 23 دي، کمي ابري، همراه با غبار صبحگاهي، گاهي وزش باد با بيشينه و کمينه دماي 11 و 2 درجه سانتيگراد و در روز جمعه 24 دي، کمي ابري تا نيمه ابري، بتدريج غبار محلي با بيشينه و کمينه دماي 10 و صفر درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد