ميزان/ کلاهبرداران حرفه اي که تحت عنوان يک شرکت سرمايه گذاري جعلي و کمک به افراد نيازمند در تفرش 15 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بودند، در تحقيقات کارآگاهان پليس آگاهي اين شهرستان دستگير شدند.

سردار کيومرث عزيزي فرمانده انتظامي استان مرکزي، گفت: در آذرماه سال جاري، پرونده اي به پليس آگاهي شهرستان "تفرش" ارجاع شد که مستندات و بررسي هاي مقدماتي کارآگاهان، حاکي از کلاهبرداري گسترده متهمان در آن بود.

وي ادامه داد: ماجرا از آنجا آغاز مي شود که روزي متهمان پرونده مذکور که دو خانم سالمند هستند به دليل اختلافات ملکي با يکي از اهالي شهرستان تفرش درگير و با حضور به هنگام ماموران در محل نزاع در راستاي حل مشکل خود ابتدا به کلانتري و پس از تشکيل پرونده قضائي مربوطه به پليس آگاهي اين شهرستان منتقل شدند.

فرمانده انتظامي استان مرکزي بيان داشت: با ادامه تحقيقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي، مشخص شد که اين دو خانم مدتي با فريب دادن مردم با حضور در مراسم مذهبي مختلف، اظهار مي کردند که مالک شرکت و موسسه اي هستند که در زمينه خريد و فروش سکه و زعفران فعاليت داشته و سود حاصل از آن را در راستاي خريد لوازم خانگي براي افراد نيازمند هزينه مي کنند.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مرکزي خاطر نشان کرد: يکي از روش هاي حرفه اي متهمان براي فريب شهروندان به اين صورت بوده که سعي مي کردند اعتماد افرادي را که پول بيشتري به آنها مي دادند با پرداخت سود زياد در کمترين مدت و نيز دادن وعده هاي دروغين، به سود خود جلب کنند.

وي بيان داشت: با استعلام هاي صورت گرفته از سوي کارآگاهان پليس مشخص شد که هيچ سابقه اي از ثبت شرکت توسط متهمان پرونده در سامانه ثبت شرکت ها موجود نبوده و به هيچ عنوان چنين شرکتي موجوديت خارجي ندارد.

سردار عزيزي از شناسايي تعدادي از مالباختگان در روند رسيدگي به اين پرونده خبر داد و يادآور شد: در روند تحقيقات با شناسايي 22 نفر از مالباختگان از سوي پليس، مشخص شد که متهمان مذکور مبلغ 15 ميليارد ريال از آنان کلاهبرداري کرده اند.

فرمانده انتظامي استان مرکزي در پايان گفت: متهمان در اعترافات خود بيان داشتند که با سوء استفاده از احساسات خيرخواهانه مردم و حضور در مراسم مختلف، تحت عنوان يک شرکت فعال در امر خريد و فروش سکه و زعفران ، مبادرت به کلاهبرداري از شهروندان مي کردند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد