ايرنا/ مديرکل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي گفت: کيفيت هواي روز پنجشنبه درهفت منطقه کلانشهر مشهد ناسالم و در وضعيت هشدار قرار دارد.

حميد صالحي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: بر اين اساس ايستگاههاي خيام جنوبي با 127، نخريسي با 125، لشگر با 119،ماشين ابزار با 115،تقي آباد با 113،خيام شمالي با 108 و ويلا با 101 پي.اس.آي مناطق آلوده امروز در مشهد هستند.
وي ادامه داد: با توجه به افزايش رفت و آمدها تا نيمه روز، افزايش بار آلودگي به وي‍ژه در ايستگاه هاي سجاد ، صدف شهيد مفتح ، الهيه و حرم مطهر نيز پيش بيني مي شود.
صالحي بيان کرد: روز گذشته شاخص کلي کيفيت هوا با عدد 106 پي.اس.آي، نشانگر آلودگي هواي مشهد بود و امروز صبح نيز اگرچه شاهد کاهش بار آلودگي در سطح شهر هستيم اما همچنان هفت منطقه داراي هواي آلوده هستند.
وي توصيه کرد: بيماران قلبي و تنفسي، کودکان، زنان باردار و ساير گروههاي آسيب پذير تا حد امکان از منزل خارج نشوند يا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزي شهر و مناطق آلوده خودداري کرده و عموم مردم نيز از فعاليتهاي ورزشي در فضاي باز بپرهيزند.
روزانه يک ميليون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نيم ميليون نفري مشهد رفت و آمد دارند.
قرار داشتن شاخص کلي کيفيت هوا در محدوده 101 تا 150 پي.اس.آي به معناي وضعيت هشدار براي افراد حساس و کودکان است؛ وجود اين شاخص بين 151 تا 200 پي.اس.آي نشانگر حالت هشدار و آلودگي هوا براي همه سنين و بين 200 تا 300 پي.اس.آي نيز حالت اضطرار است. آلودگي بيشتر از 300 پي.اس.آي هم وضعيت بحراني را نشان مي دهد.
از ابتداي دي ماه جاري کلانشهر مشهد هشت روز هواي آلوده و در وضعيت هشدار داشته است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد