الف/ بانوي روان شناس اهل کشور ايتاليا که روز چهارشنبه به اتفاق همسرش براي نخستين بار به حرم امام رضا (ع) وارد شده بود، با حضور در مديريت امور زائران غيرايراني آستان قدس رضوي و گفتن شهادتين؛ مسلمان شد و مذهب شيعه را برگزيد.

'رکسانا النا نگرا' بانوي 38 ساله اي است که در 'رم' پايتخت کشور ايتاليا زندگي مي کند و براي نخستين بار به ايران آمده تا با حضور در حرم مطهر رضوي به دين اسلام مشرف شود.

همسر وي 'قادر مفتوحي' ايراني، اهل استان آذربايجان و مقيم ايتاليا است.وي به تازگي با رکسانا آشنا شده و اين آشنايي و مسلمان بودن وي منجر به ازدواجش شده است.

به گفته آقاي مفتوحي؛ رکسانا علاوه بر زبان مادريش؛ به زبان هاي فرانسوي و اسپانيايي مسلط و تا حدودي به زبان هاي عربي و فارسي آشناست؛ وي يک روان شناس است که مدرک پروفسوري خود در اين رشته را از دانشگاه فرانسه گرفته و در حال حاضر در دانشگاه رم در رشته جامعه شناسي تحصيل مي کند.

وي گفت که همسرش فرد نيکوکاري در رم مي باشد و تاکنون حضانت چند کودک فقير اهل کشورهاي آفريقايي را پذيرفته و بخشي از اموال خود را به نيازمندان در رم هديه کرده است.

اين بانوي ايتاليايي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر علت مسلمان شدنش گفت: من در علم روان شناسي فعاليت هاي تحقيقاتي زيادي انجام دادم و از اين طريق با اديان ديگر و دين اسلام آشنا شدم.

النا نگرا افزود: پيشتر مسلمانان را کساني مي دانستم که با بستن بمب به خود، انفجاري ايجاد مي کنند و نمي دانستم که اسلام واقعي چيست يا مسلماني کدام است؟

وي بيان کرد: من به مدت يک سال درباره کل پيامبران، زندگيشان و کتاب آسماني آنان مطالعه کردم و اين مساله را دريافتم که همه پيامبران در دعوت مردم به ديانت يک روند تکاملي را طي کرده و همه آنان به مردم مي گفتند که 'خداوند يکي است و رعايت تعليمات ديني براي با خدا بودن ضرورت دارد.'

وي اظهار کرد: با اين حال هنوز شناخت کاملي نسبت به دين اسلام نداشتم تا اينکه يکي از بيمارانم قصد داشت سيگار کشيدن را ترک کند؛ و از آنجا که تنها مي توانست به زبان عربي صحبت کند، نتوانستم با ارتباط گرفتن مطلوب با وي، روند درماني خوبي را در پيش گيرم.

النا نگرا گفت: در رم در کلاس هاي دوره آموزشي زبان عربي شرکت کردم تا اين زبان را بياموزم؛ روزي يکي از دوستانم من را دعوت به ديدن از مسجدي در رم کرد و من هم چادري بر سرم گذاشتم و وارد بزرگترين مسجد قاره اروپا شدم.

وي بيان کرد: وقتي براي اولين بار وارد مسجد شدم، فقط ديوارهاي روشن و فرش را ديدم و هيچ چيز جذاب ديگري به چشمم نخورد تا اينکه فردي در حال نماز توجه ام را جلب کرد؛ وقتي خوب به حرکات وي نگاه کردم متوجه شدم که تمام علم انرژي درماني که سالها درباره آن مشغول يادگيري بودم؛ در حرکات اين فرد متجلي است.

اين بانوي ايتاليايي گفت: احساس مي کردم آن فرد هنگام نماز همه روزنه هاي انرژي اش در حال فعال شدن است و من طبق آن چه فرانسوي ها به من ياد داده بودند، به مدت چهار سال تمرين کردم تا با انجام حرکاتي؛ انرژي درماني را انجام دهم اما ديدم اين فرد سه مرتبه در روز با خواندن نمازهاي يوميه انرژي درماني را به طور کامل انجام مي دهد و در مدت زمان کوتاه همه انرژي هاي خود را فعال مي سازد.

وي افزود: تنها تفاوت تمرين هاي انرژي درماني من با نماز خواندن آن فرد در اين بود، که خدايي در تمرين هاي من وجود نداشت لذا تصميم گرفتم در نماز جمعه آن مسجد شرکت کنم و آنجا بود که براي نخستين بار نماز خواندن را ياد گرفتم و آن را بجا آوردم.

وي بيان کرد: به مدت يک ماه به شيوه سني ها نماز خواندم و دريافتم که نماز خواندن تمريني از سوي خدا براي به آرامش رسيدن بشر است و هيچ شکي در درست بودن کارم نداشتم؛ بعدها فهميدم که در دين اسلام تقسيم بندي به نام شيعه و سني وجود دارد و درباره اين مساله و علت اين تقسيم بندي تحقيق کردم.

اين بانوي ايتاليايي گفت: در تحقيقاتم يقين پيدا کردم که پيامبر اسلام در انتخاب جانشين براي خود کار درستي انجام داده و براي من روشن شد حق با چه کسي است، لذا تصميم گرفتم شيعه شوم.

النا نگرا گفت: هميشه دعا مي کردم خداوند به من همسري نزديک به خودش را عطا کند؛ زيرا کسي که به خدا احترام بگذارد به من نيز احترام خواهد گذاشت لذا 'قادر' را همسر مناسبي براي خود يافتم.

وي افزود: اکنون چندين سوره بزرگ از قرآن کريم را حفظ کرده ام و مي توانم آيات را صحيح تلفظ کنم، خواندن آيات قرآن و نماز بسيار براي من آرامش بخش است و يک تمرين انرژي درماني فوق العاده به شمار مي رود.

وي بيان کرد: اولين بار است که به حرم مطهر رضوي مي آيم و خوشحالم که در اين مکان به دين اسلام مشرف مي شوم.

مراسم تشرف اين بانوي ايتاليايي در مرکز مديريت امور زائران غيرايراني آستان قدس رضوي برگزار شد و پس از مسلمان شدن اين بانو؛ به وي يک جلد قرآن کريم و چند کتاب مذهبي هديه شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد