ایرنا/ بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درج مطلبی با عنوان «افشای ترفند فریب دولت درباره پرداخت کامل مطالبات ایثارگران» توضیحاتی منتشر کرد.
به گزارش بنیادشهید، این نهاد در پاسخ به مطالب منتشر شده در یکی از خبرگزاری‌ها و کانال های تلگرامی در واپسین روزهای باقیمانده از تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خطاب به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و ملت ایران اعلام کرد: یکی از برنامه‌های مهم بنیاد شهید در دولت یازدهم پرداخت مطالبات معوق خانواده معظم شهدا و ایثارگران بوده است که متاسفانه پرداخت آن از دولت های قبل باقی مانده بود و از خواسته‌های جدی ایثارگران به شمار می‌رفت.
براساس این گزارش، در این راستا در مرحله اول مطالبات معوق خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که از سال‌های 1376 تا 1390 باقی مانده بود در سال 1393 به میزان سه هزار و 850 میلیارد تومان و در مرحله دوم مطالبات پاداش پایان خدمت خانواده معظم شهدا مربوط به سال 1391به میزان 536 میلیارد تومان در سال 1395 پرداخت شد و چندی قبل نیز معوقات مربوط به پاداش پایان خدمت خانواده‌های معظم شهدا سال‌های 1392 و 1393 واریز شد ضمن اینکه پاداش پایان خدمت خانواده معظم شهدا سال 1394 در زمان مقرر پرداخت شده است.
در ادامه این گزارش آمده است:‌بنابراین سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری در مناظره تلویزیونی 22 اردیبهشت، کاملا صحیح و براساس واقعیات بوده است.
بنیاد شهید در ادامه این گزارش خاطرنشان کرد: ضمنا همانطور که در خبر مربوط به پرداخت آخرین معوقات در تاریخ نهم اردیبهشت 1396 توسط معاون توسعه مدیریت بنیادشهید اعلام شده است، چنانچه در راستای اجرای برخی از قوانین جدید که در حوزه ایثارگران ابلاغ شده است، مطالبه‌ای نیز ایجاد شده باشد به استناد قانون بودجه پیگیری‌های لازم صورت خواهد پذیرفت. درخصوص جانبازان حالت اشتغال نیز ذکر این مورد ضروریست که چنانچه به سن بازنشستگی برسند از مزایای قانونی استفاده خواهند کرد.
این گزارش افزود: متاسفانه در مطالب منتشر شده در حالی که ملت ایران و خانواده معظم شهدا و ایثارگران شاهد مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری بوده‌اند مطلب اعلامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی مبنی بر پرداخت مطالبات تا پایان سال 94 به سال 96 تغییر یافته است که این اقدام جای شگفتی و تاسف دارد که چگونه می‌توان با قلب چنین حقیقت آشکاری که پیش روی ملت شریف ایران قرار دارد و به راحتی قابل دسترسی است به سوی اهداف سیاسی و زودگذر انتخاباتی حرکت کرد و در عین حال با فرافکنی، دولت را به ترفند فریب متهم کرد.
در مطلب یاد شده موضوعاتی در مورد منابع تامین اعتبار پرداخت معوقات نیز آمده که عاری از حقیقت بوده است و مسئولان بنیاد همواره تاکید داشته‌اند تأمین اعتبار مورد نیاز در چارچوب قوانین و مقررات جاری و اختیارات نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده است.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید