خراسان/ در طرح ارتقای امنیت اجتماعی که توسط فرماندهی انتظامی مشهد به اجرا درآمد 105 سارق دستگیر شدند.

روز چهارشنبه گذشته نمایشگاهی از اقلام کشف شده از سارقان، در یگان امداد مشهد برپا شد.

در این نمایشگاه فرمانده انتظامی، فرماندار و قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مشهد) حضور یافتند و از یکایک غرفه های موجود بازدید کردند.

سرهنگ محمد بوستانی فرمانده انتظامی مشهد، ضمن تقدیر از همکاری مردم و مسئولان استانی گفت: با هدف ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با ناهنجاری ها طرح های ارتقای امنیت اجتماعی با بسیج تمام امکانات و تجهیزات به طور متناوب در شهر مقدس مشهد به اجرا در می آید و این طرح، اولین و آخرین طرح ارتقای امنیت نیست.

وی افزود: روز سه شنبه گذشته پس از شناسایی مناطق آلوده و عاملان ایجاد نا امنی، این طرح به مدت ۲۴ ساعت در شهرستان اجرا شد و مأموران انتظامی در عملیاتی ضربتی موفق به دستگیری ۱۰۵ نفر از سارقان،۴۳ نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر، ۹۱ معتاد متجاهر شدند و ۳۰ قبضه سلاح سرد، هشت قبضه سلاح گرم، ۱۹ دستگاه خودروی سرقتی، ۱۴ دستگاه موتورسیکلت سرقتی، ۱۵ دستگاه دوچرخه سرقتی و اقلام زیاد دیگری از اموال مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد از همکاری و حمایت خوب شهروندان شریف در شناسایی و پاک سازی نقاط آلوده تقدیر و تشکر کرد و از مردم خواست هر گونه مورد مشکوکی را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

در این مراسم نوروزیان فرماندار مشهد نیز گفت: شهر مشهد با جمعیت سه و نیم میلیون نفر و حدود 300 هزار تبعه بیگانه ساکن و ورود سالانه ۲۵ میلیون زائر، ویژگی منحصر به فردی در کشور دارد و تامین امنیت آن کار بسیار سختی است و نیاز به حمایت مردم و مسئولان دارد.

وی با تشکر از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی شهرستان افزود: تعداد زیادی از این مجرمان، بی سواد، معتاد و بیکار هستند که نشان می دهد ریشه جرایم در این جاست و تعدادی نیز از اتباع بیگانه غیرمجاز هستند. البته متاسفیم که این تعداد سارق دستگیر شده اند.

در این راستا، نیاز به اقدامات پیشگیرانه همه جانبه ای داریم و باید شرایط به گونه ای باشد که استفاده از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، آخرین راه حل باشد.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید