الف/ اعضای یک باند سرقت مسلحانه که در شیراز شبانه وارد منازل می شدند و سرقت می کردند، راهی زندان شدند.

خبرجنوب نوشت: اعضای این گروه مخوف در چند روز از ساعت 23 تا یک بامداد به دو منزل در شیراز دستبرد زدند و وجوه نقد، طلاجات و اموال باارزش را سرقت کردند.

اعضای این گروه سرقت هایشان را از یک هفته قبل شروع کردند و به خیال اینکه مو لای درز نقشههای گانگستری شان نمیرود به دزدیهای مسلحانه خود در شیراز ادامه دادند.

این گروه خشن در نخستین شب به منزلی در قدوسی دستبرد زدند.

آن شب خودرویی مقابل منزلی توقف کرد.

سارقان مسلح از ماشین پیاده شدند و طبق نقشهای که کشیده بودند وارد منزل شدند. یکی از آنها اسلحه کلاشینکف در دست داشت که با آن اعضای خانواده را تهدید کرد.

در ادامه یکی از سارقان خودش را به داخل اتاقها رساند و تمامی پولهای موجود، طلاجات و اموال باارزش را سرقت کرد. در این میان اعضای این خانواده که بهشدت وحشت کرده بودند پس از فرار دزدان مسلح، با پلیس تماس گرفته و این سرقت را گزارش کردند.

با این شکایت تیمی از کارآگاهان به دستور بازپرس، تجسس و شناسایی و دستگیری دزدان مسلح را شروع کردند. ساعاتی از نخستین سرقت مسلحانه گذشته بود که گزارش سرقت مشابه دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار
گرفت.

این بار دزدان به یک منزل دیگر در معالیآباد دستبرد زدند. بازبینی فیلمهای ضبط شده در دوربینهای مداربسته نشان میداد که دزدان با همان شگرد قبلی مقابل منزل توقف کرده و با تهدید دست به سرقت پولها ، طلا و موبایل زدهاند.

دو سرقت در پرونده سارقان

کارآگاهان در نخستین اقدام به بررسی شماره پلاک خودرو پرداختند اما آنطور که در تحقیقات مشخص شد پلاک خودرو سرقتی بود. از سوی دیگر متهمان با ترفندی خاص وارد منازل می شدند و این کار پلیس را دشوارتر میکرد.
همچنان که تجسسهای پلیسی و اقدامات قضایی برای دستگیری سارقان مسلح ادامه داشت، سرنخ های دیگری به دست آمد. آنها از ساعت 23سرقتهای مسلحانه را آغاز و تا ساعت یک بامداد آن را عملی می کردند. سارقان در تمام سرقتها، پول ها، طلاجات و اموال باارزش را سرقت میکردند. اعضای این گروه مخوف با تهدید اسلحه و با ایجاد رعب و وحشت ،صاحبان منازل را تهدید میکردند و طعمههای آنها در چنین شرایطی از ترس جانشان ناچار به سکوت میشدند.

هنوز ردی از متهمان در دست نبود تا اینکه در بررسیهای تخصصی سرانجام سرنخی از دزدان بهدست آمد.

هر دو سارق مسلح شناسایی و بازداشت شدند. اعضای این گروه مخوف انگیزه خود از این سرقتها را مشکلات مالی اعلام کردند. آنها اقرار کردند که درهر سرقت پول زیادی گیرشان می آمده .

در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک قبضه سلاح کلاشینکف به همراه مقداری مهمات مربوطه ، یک قبضه اسلحه سوزنی و مقداری اموال مسروقه شامل یک دستگاه دوربین شکاری، یک دستگاه دوربین مدار بسته، دو عدد قیچی بزرگ، یک دستگاه پیکور، یک دستگاه دی وی دی و تعداد زیادی کلید کشف شده است.در ادامه با صدور قرار بازداشت موقت این دو سارق راهی زندان شدند.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید