خراسان/ سه عضو یک باند مسلحانه آدم ربایی که با گروگان گرفتن جوان 25 ساله ای در مشهد، قصد اخاذی 100 هزار یورویی داشتند، پس از چهار روز اقدامات فنی و اطلاعاتی توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح این ماجرا گفت: بعدازظهر پنج شنبه گذشته یک دستگاه وانت پیکان که رانندگی آن را جوان 25 ساله تبعه خارجی به عهده داشت در مسیر میدان آزادی به سمت میدان جهاد حرکت می کرد که ناگهان در اطراف میدان جمهوری اسلامی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید متوقف شد. سردار قادر کریمی افزود: سرنشینان مسلح پراید با تهدید به مرگ و استفاده از افشانه فلفل، راننده وانت را از پشت فرمان بیرون کشیدند و به داخل پراید انداختند. سپس آنان در حالی که پیرمرد و کودک سرنشین وانت را که بار ضایعاتی آهن داشت در محل رها کردند، گروگان را به محل نامعلومی بردند. مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی اضافه کرد: پرونده ماجرای گروگان گیری مسلحانه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع به پلیس آگاهی ارسال شد و گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) پیگیری این پرونده را به عهده گرفتند. سردار سرتیپ دوم کریمی با اشاره به این که پیامک ها و تلفن های تهدیدآمیز گروگان گیران ساعتی بعد از وقوع جرم آغاز شد ادامه داد: در حالی که بررسی های اطلاعاتی با به کارگیری شیوه های فنی و پلیسی وارد مرحله جدیدی شده بود، گروگان گیران در تماس با یکی از برادران راننده 25 ساله تقاضای 100 هزار یورو کردند. آنان با تهدید به کشتن گروگان، فیلمی را نیز از طریق تلگرام ارسال کردند که نشان می داد راننده 25 ساله با غل و زنجیر در یک اتاق شکنجه می شود و اگر پول را پرداخت نکنند گروگان را با شلیک گلوله خواهند کشت! رئیس پلیس خراسان رضوی تصریح کرد: عملیات پلیس که با نظارت سرهنگ «حمید رزمخواه» (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) ادامه داشت، به شیوه دیگری تغییر کرد و کارآگاهان با دادن آموزش های لازم به خانواده گروگان، از آن ها خواستند مبلغ پنجاه هزار یورو را طی یک قرار به گروگان گیران پرداخت کنند بنابراین قرار مذکور با نظارت و هدایت کارآگاهان در منطقه الهیه مشهد گذاشته شد و موتورسواری با برداشتن ارزهای خارجی در بیابان های این منطقه و در تاریکی شب ناپدید شد. سردار قادر کریمی خاطرنشان کرد: این گونه بود که رصدهای اطلاعاتی نتیجه داد و کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سردسته مسلح باند را در منطقه بولوار آزادی شناسایی کنند. وی گفت: سپس با هماهنگی و دستورات بازپرس ابراهیمی (بازپرس شعبه 205 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) ساعت 2 بامداد روز گذشته «ع-پ» در خواب دستگیر و سلاح کلت کمری به همراه مهمات و 50 هزار یورو ارز خارجی کشف شد. وی افزود: با اعترافات سر دسته باند، بلافاصله عملیات شبانه کارآگاهان برای دستگیری دو متهم دیگر پرونده ادامه یافت و دو همدست دیگر او نیز به دام افتادند. سردار کریمی اضافه کرد: یکی از متهمان کارگر سردسته باند در یک کارواش است و نفر سوم نیز با «ر» کارگر کارواش رفاقت دارد.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات و بازجویی از متهمان پرونده همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: طبق بررسی های اولیه انگیزه سردسته باند گروگان گیری مسلحانه از این اقدام مجرمانه، اخاذی بوده است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar